Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín zavede baby a senior taxi

Po vzoru dalších měst přichází také Nový Jičín s myšlenkou nabídnout občanům novou službu - senior a baby taxi. Fungovat by měla od dubna příštího roku, a to prostřednictvím dvou elektromobilů.

Služba Senior taxi je v kraji kraji poměrně rozšířená, provozuje ji asi patnáctka měst, patří k nim Havířov, Karviná nebo Orlová. Nicméně málokde současně funguje také baby taxi. Tedy dotovaná přeprava rodičů s malými dětmi k lékaři. Nový Jičín se rozhodl po vzoru Bohumína zavést obě služby najednou.

“Bude to tedy od 1. dubna 2018, tu službu budou provozovat technické služby a budou ji provozovat elektromobily, získáme je na dlouhodobý leasing, bude mít dva,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Využívat senior a baby taxi budou moci lidé starší 65 let a zákonní zástupci dětí do čtyř let. Nárok budou mít maximálně na 6 jízd měsíčně.

“Chci říci, že se nejedná o sociální službu, ale o nadstandardní službu, kterou poskytuje samospráva občanům města,” vysvětlil Antonín Urban, vedoucí odboru soc. věcí, MěÚ Nový Jičín.

Přesně daný je také cíl cesty. U rodičů s dětmi je to zdravotnické zařízení, o něco širší možnosti jsou pro seniory, kteří navíc tuto taxislužbu mohou využít na cestu na některé úřady a na hřbitovy.

“Nenahrazuje to sanitky, ani sociální služby, třeba osobní asistenci,” upřesnil vedoucí sociálního odboru.

Náklady na tuto službu odhaduje radnice na 1 milion 300 tisíc korun ročně.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail