Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín navazuje na protidrogový vlak

Nový Jičín, jako další města v kraji, se v letošním roce ve větší míře zaměřil na protidrogovou prevenci u dětí. Připojil se k projektu protidrogového vlaku, na který teď v listopadu navážou odborné přednášky. Kromě toho městská policie nabízí rodičům zdarma testery na drogy.

Do Nového Jičíně zavítal před časem protidrogový vlak, který navštívili žáci 8. a 9. ročníků všech místních základních škol. Tyto děti si nyní vlakový příběh připomenou návazným programem s názvem “To je zákon, kámo!”.

“V protidrogovém vlaku shlédli příběh, který se mohl stát každému z nich, a návazně vyhodnotili dotazník. A teď tato firma přijde s těmi otázkami, které byly kladeny v dotazníku, a bude se snažit s nimi o této problematice hovořit,” uvedla Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Tím ale zacílení na protidrogovou prevenci v Novém Jičíně nekončí. Pokud někteří rodiče mají podezření, že jejich dítě bere drogy, mohou ho sami prověřit. Testery jsou zdarma k dispozici na městské policii.

“Rodiče, když přijdou na služebnu městské policie pouze řeknou, kolik mají dětí a kolik požadují testerů. Nemusí nikde nic podepisovat. Vše je anonymní a kontrola dětí je čistě na nich,” sdělila Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

V rámci kraje rozdávají testery na drogy zdarma například v Bohumíně a v Orlové jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu.

“Rodiče zatím chodí pozvolna, do dnešního dne jsme vydali dvanáct testerů,” dodala tisková mluvčí novojičínských strážníků.

Ty dokážou odhalit 6 druhů drog, v čele s nejpopulárnější marihuanou, pervitinem a extází.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail