Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Boj proti drogám pokračuje přednáškami a testery

Nový Jičín se v letošním roce ve větší míře zaměřil na protidrogovou prevenci u dětí a mládeže. Připojil se k projektu protidrogového vlaku, na který teď navážou odborné přednášky. Kromě toho městská policie nabízí rodičům zdarma testery na drogy.

Do Nového Jičíně zavítal před časem protidrogový vlak, který navštívili žáci 8. a 9. ročníků všech místních základních škol. Tyto děti si nyní vlakový příběh připomenou návazným programem s názvem “To je zákon, kámo!”.

“V protidrogiovém vlaku shlédli příběh, který se mohl stát každému z nich, a návazně vyhodnotili dotazník. A teď tato firma přijde s těmi otázkami, které byly kladeny v dotazníku, a bude se snažit s nimi o této problematice hovořit,” uvedla Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Přednášky se na základních školách a také na Mendelove střední škole uskuteční 6. a 7. listopadu.

Tím ale zacílení na protidrogovou prevenci v Novém Jičíně nekončí. Pokud někteří rodiče mají podezření, že jejich dítě bere drogy, mohou ho sami prověřit. Testery jsou zdarma k dispozici na městské policii.

“Rodiče, když přijdou na služebnu městské policie pouze řeknou, kolik mají dětí a kolik požadují testerů. Nemusí nikde nic podepisovat. Vše je anonymní a kontrola dětí je čistě na nich,” sdělila Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Informaci o testerech získali rodiče dětí na druhém stupni základních škol prostřednictvím letáčku, který dostali na třídních schůzkách. Ten navíc obsahoval jednoduchý návod, které projevy už by mohly znamenat "drogový problém", a dále odkazy, kam se obrátit o pomoc v případě pozitivního nálezu.

“Rodiče zatím chodí pozvolna, do dnešního dne jsme vydali dvanáct testerů,” dodala tisková mluvčí novojičínských strážníků.

Ty dokážou odhalit 6 druhů drog, v čele s nejpopulárnější marihuanou, pervitinem a extází.

“Jak rajonoví strážníci tak hlídky v terénu stále nacházejí použité injekční stříkačky. Téměř druhý den nacházíme tyto nebezpečné materiály různě na hřištích, v parcích a na chodnících,” upozornila Ilona Majorošová.

Nález většího množství jehel na jednom místě hlásí strážníci společnosti Renarkon, která se na drogovou problematiku specializuje, a do oblasti vyšle terénního pracovníka. 

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail