Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské divadlo postupně obnovuje vzhled

Beskydské divadlo v Novém Jičíně postupně obnovuje svůj vzhled. Před pár dny skončily další práce na rekonstrukci jeho historické budovy. A určitou změnu diváci zaregistrují také uvnitř v malém sále. Ten je vybaven novou zvukovou technikou.

Budova novojičínského divadla je stará 130 let. Poslední rozsáhlou rekonstrukcí prošla v osmdesátých letech. Zub času ale pracuje neustále a tak město začalo s její další, tentokrát postupnou obnovou.

“Před nedávnem se vyměnily všechny vstupní dveře, také se opravila část fasády ze strany divadelní terasy a do malého sálu se koupila nová zvuková aparatura,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

“Ty bývalé dveře tam byl ten důvod, že už začaly sesedat a nedaly se zamykat a odemykat. Ty nové dveře už obsahují izolační prvky včetně vakuovaných skel,” doplnil Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla.

Na opravených dveřích také znovu prokoukl zašlý latinský nápis, který je mottem novodobé historie divadla.

“Jehož autorem je Seneca. Jeho význam je asi takové zvolání: Nechtě veškerá umění životu slouží a moudrost vládne,” vysvětlil ředitel divadla.

Všechny úpravy proběhly za plného chodu divadelní sezóny, nenarušily žádné představení. Přišly na 800 tisíc korun. Před pár měsíci už prošla rekonstrukcí také divadelní terasa a venkovní osvětlení.

“Tedy dohromady město investovalo do Beskydského divadla a do obnovy jeho okolí 3 miliony korun,” uzavřela novojičínská mluvčí.

V příštím roce by měla renovace budovy pokračovat opravou omítek celé historické části.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy