Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín stále bojuje s černými skládkami

Nový Jičín stále trápí černé skládky, a to přestože jsou ve městě dva separační dvory. Naposledy teď technické služby likvidovaly hromadu pneumatik odhozených na travnaté ploše v blízkosti hřbitova.

Na černé skládky narážejí v Novém Jičíně rajonoví strážníci při svých obchůzkách a ohlašují je také sami občané.

“Málokdy se nám podaří zjistit původce nebo majitele této černé skládky. V tom případě pak informujeme technické služby, aby skládku zlikvidovaly na náklady města,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Nedávno se hromady nepotřebných pneumatik zbavil neznámý člověk tak, že je vysypal na travnatou plochu nedaleko hřbitova.

“V poslední době jsme likvidovali dvě, jedna byla na ulici Hřbitovní, kdy jsme likvidovali pneumatiky, které tam někdo vyházel,” sdělil Václav Bukovský, ředitel Technických služeb.

Nicméně pachatel se buď vrátil na místo činu a nebo je tu někdo další, kdo si stejné místo jako skládku vytipoval.

Přestože pracovníci technických služeb před pár dny desítky pneumatik z tohoto místa odklidili, objevily se tu další.

Za nelegální skládku lze ovšem označit také pračku nebo nábytek odstavený vedle popelnice. Lidé se takto zbavují objemných předmětů, přestože v Novém Jičíně fungují dva separační dvory a možnost nechat si větší kontejner přistavit.

“Takže máme vyčleněného člověka, který město obchází pravidelně a uklízí u těch kontejnerů,” dodal ředitel Technických služeb.

Zároveň je musí kontrolovat i zevnitř. Nedávno si totiž jeden kontejner vybral jako přechodné bydliště bezdomovec.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy