Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Černou skládkou je i křeslo u popelnice

Nový Jičín stále trápí černé skládky, a to přestože jsou ve městě dva separační dvory. Naposledy technické služby likvidovaly hromadu pneumatik odhozených na travnaté ploše v blízkosti hřbitova. Nepovolenou skládkou jsou ale také odložené pračky nebo nábytek u popelnic.

Na černé skládky narážejí v Novém Jičíně rajonoví strážníci při svých obchůzkách a ohlašují je také sami občané.

“Na území celého města evidujeme několik černých skládek, které obsahují různé oblečení, elektroodpad pytle s PET lahvemi a další. Málokdy se nám podaří zjistit původce nebo majitele této černé skládky. V tom případě pak informujeme technické služby, aby skládku zlikvidovaly na náklady města,” uvedla Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Nedávno se hromady nepotřebných pneumatik zbavil neznámý člověk tak, že je vysypal na travnatou plochu nedaleko hřbitova.

“V poslední době jsme likvidovali dvě, jedna byla na ulici Hřbitovní, kdy jsme likvidovali pneumatiky, které tam někdo vyházel. Samozřejmě vybíráme na sběrných dvorech i pneumatiky od soukromých osob, takže je otázka, kdo to tam nechal,” sdělil Václav Bukovský, ředitel Technických služeb.

Nicméně pachatel se buď vrátil na místo činu a nebo je tu někdo další, kdo si stejné místo jako skládku vytipoval.

Přestože pracovníci technických služeb před pár dny desítky pneumatik z tohoto místa odklidili, objevily se tu další.

“A potom jsme likvidovali skládku přímo na středisku zeleně, kde nám někdo během soboty a neděle nechal stará okna a zdivo,” povzdechl si ředitel technických služeb.

Městská policie má denně v terénu 8 strážníků, přesto nemohou být všude a prosí veřejnost o spolupráci. Pokud lidé uvidí někoho vyhazovat odpadky mimo kontejnery, mohou volat na bezplatnou linku 156.

“Jakmile se nám v jedné části města podaří tento problém eliminovat a skládka se tam přestane objevovat, vyskytne se na jiné straně města,” popisuje nekonečný koloběh mluvčí strážníků.

Za nelegální skládku lze ovšem označit také pračku nebo nábytek odstavený vedle popelnice. Lidé se takto zbavují objemných předmětů, přestože v Novém Jičíně fungují dva separační dvory a možnost nechat si větší kontejner přistavit.

“My likvidujeme černé skládky neustále, protože každá černá skládka je i u kontejneru. A lidé neustále vyhazují nějaké velké předměty, které leží u popelnic, přestože Nový Jičín umožňuje za velmi levné peníze převoz takových větších věcí, které už nepotřebují,” podotkl Václav Bukovský.

Jen v den našeho natáčení zjistily technické služby u běžných kontejnerů odloženou pračku a křeslo.

“Takže máme vyčleněného člověka, který město obchází pravidelně a uklízí u těch kontejnerů,” dodal ředitel Technických služeb.

Zároveň je musí kontrolovat i zevnitř. Nedávno si totiž jeden kontejner vybral jako přechodné bydliště bezdomovec. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy