Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Téměř každý den jarmarku bude s programem

Na Masarykově náměstí budou od 1. do 24. prosince probíhat tradiční vánoční trhy. Téměř každý den bude jarmark doplněn kulturním programem. Vystřídají se v něm profesionální umělci, místní soubory i školy.

Lidé, kteří si chtějí užít i tu správnou předvánoční atmosféru, se mohou těšit na pátek 1. prosince, kdy se v 8 hodin ráno otevře na náměstí dřevěné městečko. Společně s jarmarkem ho oživí také kulturní program. Ten je podrobně uveden na plakátech a facebooku města a kulturního střediska.

“Už tradičně můžeme očekávat malé děti ze Skoronic, které mají vystoupení s lidovými zvyky a tradicemi z jižní Moravy. Samozřejmě nebudou chybět ani hudební vystoupení, to bude převážná většina z nich,” uvedl Jiří Macíček, MKS Nový Jičín.

Představí se zde například folková kapela Neřež, netradiční cimbálovka Šajtar nebo Pavel Tabásek se svým svérázným valašských folk-rockem.

“Budou tady zajímavé projekty, jako například cimbálová muzika Gajdoši s hostem Lenkou Hrůzovou. Půjde o propojení tradičních českých Vánoc s těmi americkými,” prozradil Jiří Macíček.

Chybět nebude ani novojičínský dechový orchestr, sbory Puellae et Pueri a Ondrášek, Sextet Pohoda a další místní muzikanti. Na programu už tradičně spolupracuje také Novojičínské sdružení podnikatelů a podílí se na něm Středisko volného času Fokus a školy.

“V letošním roce slíbily na vánočním jarmarku účast a vystoupení všechny základní školy v Novém Jičíně a dokonce i základní a mateřská škola ze Starého Jičín. Většinou jsou to pěvecké sbory,” doplnila Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín.

Novinkou letošního roku bude vytápěný stan, ve kterém budou probíhat vánoční workshopy se Starojickou historickou společností s Rodinným centrem Mozaika, Pískohraním a Fokusem.

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail