Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté i strážníci jsou před Vánoci ve střehu

Také letos připravili policisté a strážníci v době adventu a tedy většího shromažďování lidí určitá opatření. Ta souvisejí jednak s celkovou bezpečnostní situací, ale zejména s příležitostmi pro zloděje a podvodníky.

Moravskoslezská policie zahájila měsíc před Vánocemi 3. ročník preventivní kampaně „Kdo s koho“. Snaží se veřejnost upozornit na zásady bezpečného chování v případech, kdy se lidé pohybují v nákupních centrech nebo na jarmarcích ve velkých davech, což je ideální příležitost třeba pro kapsáře.

“Lidé u sebe mívají větší finanční hotovost a stávají se snadným terčem pachatelů krádeží. Například snadnou kořistí je pro ně kabelka položená na nákupním vozíku,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Peněženky a mobily by lidé měli nosit ve vnitřních kapsách oděvů a také by měli pokud možno co nejvíce zakrývat věcí uložené v autě na parkovišti.

“Kampaň Kdo s koho bude probíhat také v jednom z obchodních center v Novém Jičíně, preventisté budou lidem rozdávat letáky a upozorňovat je na bezpečné chování formou zvukových a video spotů,” dodala Darina Knižátková.

Rovněž městská policie avizuje svůj zvýšený dohled zejména v centru města.

“Bude zvýšený dohled na Masarykově náměstí po celou dobu konání trhu a budeme mít strážníky na kulturních akcích. Ve větší míře budeme také kontrolovat parkoviště před obchodními centry. Důležité je si dávat pozor na odložené věci v osobních vozidlech. někdy se nám stává, že lidé odejdou nakupovat a nechají auto odemčené nebo otevřený kufr,” sdělila Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Jak ale tisková mluvčí strážníků dále upozorňuje, ve střehu by měli být také samotní prodejci.

“Protože lidé mají různé finty, jak přijít k penězům, různě rozměňují a vyměňují peníze a potom obchodníka ošidí o finanční hotovost,” upozornila Ilona Majorošová.

Současně se strážníci také snaží odradit vandaly, kteří by chtěli poškodit výzdobu v centru.

“Samozřejmě kontrolujeme náměstí také kamerových systémem. Dohlížet budeme na betlém, zvoničku, brány a sochy, které na náměstí budou stát,” potvrdila mluvčí strážníků.

V souvislosti s bezpečnostní situací ve světě lze stejně jako loni ve vjezdech do centra města očekávat betonové zátarasy nebo velké květináče. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy