Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den s Mikulášem rozsvítí vánoční strom

Vánoční strom se na náměstí rozsvítí na Den s Mikulášem 5. prosince. Tuto událost bude provázet divadlo obřích loutek a ohňová show. Součástí slavnosti bude také andělská pošta Ježíškovi.

Den s Mikulášem začne dopoledním programem pro malé děti. Na náměstí se setkají s mikulášskou družinou a čeká je tu také vstup do pekla nebo do ráje.

“Letos se mohou těšit na peklo na radnici,kde bude opravdu instalováno celé peklíčko a děti tam budou plnit různé úkoly. Další stanoviště bude na Staré poště, kde bude výstava Vánoční ráj. Děti si tam budou moci prohlédnout výstavu Fokusu a nazdobit perníčky,” popsala program Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Stará pošta poslouží symbolicky také jako místo pro nebeskou poštu. Ve vyhřívaném stanu na náměstí si děti budou moci poslechnout povídání o Vánocích a jejich tradicích.

“Na pódiu proběhne andělský taneček, cinkání zvonečky, zpívání vánočních koled a po celou dobu se bude po náměstí procházet mikulášská družina, se kterou se budou moci děti i všichni ostatní vyfotit,” dodala Dana Dokládalová.

Odpolední program začne ve čtyři hodiny divadlem obřích loutek na chůdách.

“Bude to pohádka, nebude to vyloženě vánoční pohádka. Andělé a čerti potom budou na pódiu a máme připraveno ještě malé překvapení, které teď nebudu prozrazovat,” sdělil Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín.

Samotný strom se pak rozsvítí v 17 hodin.

“Těšit se mohou na ohňovou show, která bude provázet taneční vystoupení a nakonec i na koncert skupiny Acoustic Velvet. Určitě tady bude spousta čertů, spousta andělů a pokud si děti donesou své blikající růžky a různé podobné ozdoby, tak náměstí bude krásné a úžasné jako vždy,” uzavřel Jiří Macíček.

Součástí mikulášského dne bude také předání nového autobusu městu, a to už v 10 hodin dopoledne. Jeden ze tří elektrobusů v novojičínských barvách tu přiveze společnost Arriva Morava, nový dopravce, který zde bude od 10. prosince provozovat městskou dopravu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy