Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava mostu ve Frenštátě p. R. se protáhne

Motoristé ve Frenštátě pod Radhoštěm se už čtyři měsíce potýkají s komplikacemi v dopravě. Ty nastaly v souvislosti s rekonstrukcí mostu v místní části Kopaná. Oprava měla skončit v listopadu, nicméně vzhledem k nepřízni počasí se protáhne.

Od pátku 1. prosince už tady přes Lánský potok ve Frenštátě pod Radhoštěm měla opět projíždět auta. Nicméně rekonstrukce mostu má asi 3 týdny zpoždění. Důvodem byly nepříznivé vlivy počasí zejména v říjnu.

“Ty deště přišly zrovna v období, kdy jsme měli nachystánu betonáž mostních křídel. Voda nám před betonáží tato křídla zatopila,” uvedl Jan Janotka, Odbor investic a rozvoje, MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

“Bohužel chybí nám skutečně malá část, abychom most dokončili. Jedná se o finální povrchové úpravy, které shodou okolností se sněhem nejdou provést, ale věříme tomu, že se nám to podaří do 16. prosince zvládnout,” potvrdil Pavel Veselý, stavbyvedoucí, Stavby a statika.

Most by pak měl být otevřen 18. prosince. Do té doby bude pokračovat objížďka a mimo provoz budou rovněž dvě autobusové zastávky v této lokalitě.

“Tento most leží na silnici, která spojuje centrum města s lokalitou Kopaná, tato silnice je také často využívána nákladní dopravou,” doplnil pracovník frenštátské radnice.

Oprava mostu, který byl v havarijním stavu, začala v červenci. Starý byl zbourán a na jeho místě stojí nový. Náklady na komplexní rekonstrukci dosáhly více než 3 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail