Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začátek adventu ohlásil benefiční koncert

První adventní neděli se v evangelické modlitebně v Janáčkových sadech konal benefiční koncert. Výtěžek z dobrovolného vstupného šel na podporu spolku ITY, jehož cílem je pomoc rodinám, které pečují o děti s poruchou autistického spektra.

Letos je tomu už 10 let, co se v evangelické modlitebně koná v první adventní neděli setkání při benefičním koncertu. Tradičně se hudebního zážitku ujal novojičínský komorní orchestr Pavla Josefa Vejvanovského.

“Smyslem těch akcí je propojit dvě roviny života našeho města, a to rovinu kulturní a sociální. Během toho koncertu se nám v několika vstupech vždy představuje nějaké sociální zařízení a letos tady máme spolek, který se jmenuje ITY, tedy spolek, který se věnuje podpoře rodin, které pečují o děti s poruchou autistického spektra,” uvedl Pavel Prejda, farář Českobratrské církve evangelické Nový Jičín.

“Pan farář nás oslovil s tím, že ho zaujala naše činnost a nabídl nám, že by letošní adventní koncert byl věnován podpoře naší činnosti. S tím jsme nadšeně souhlasili, protože to je takové ocenění pro nás všechny, kteří v tom ITY jsme,” sdělil Bohumír Večerek, spolek ITY.

Spolek vznikl před čtyřmi lety s myšlenkou pomoci rodičům handicapovaných dětí, kteří nemají mnoho možností, jak si od každodenní péče odpočinout.

“My jsme se rozhodli, že jim začneme poskytovat odlehčovací službu. To znamená, že jejich děti si převezmeme my, jejich starosti o ty děti si převezmeme my a oni si mohou odpočinout. Děláme to formou víkendových pobytů a v létě jsou to pak týdenní pobyty,” doplnil Bohumír Večerek.

Bohumír Večerek, který je sám upoután na invalidní vozík, získal za svou pomoc druhým a nesmírné nasazení v sociální oblasti Křištálový kamínek, což je celorepublikové ocenění pro výjimečné lidi, kteří vynikli v oblasti handicapovaných.

“Já to nevnímám jenom jako ocenění mé osoby, ale všeho, co dělám, a všech lidí, kteří jsou s tím spojeni. Mé rodiny, mých přátel a celého spolku ITY, kde vlastně mohla vyniknout má činnost,” vyjádřil se Bohumír Večerek.

V uplynulých letech už výtěžek z dobrovolného vstupného na tomto benefičním koncertu podpořil například Slezskou diakonii, Hospic Strom života, organizaci zrakově postižených, Adru nebo Charitu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy