Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna se stala divadelním jevištěm

Knihovna je místem, které neslouží jen zájemců o četbu, ale nabízí i další kulturní aktivity. Teď se na jeden den proměnila v divadelní jeviště, a to na podporu akce Den pro dětskou knihu.

Den pro dětskou knihu je tradiční akcí spojenou s divadelním představením, která se v knihovně koná vždy koncem roku.

“Je to oslava svátku dětské knížky a pro nás je to také slavnostní uzavření kalendářního roku s tím, že se tak trošku naladíme na vánoční atmosféru,” připomněla Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení.

Hlavním programem Dne pro dětskou knihu byla dvě vyprodaná představení brněnského divadla MALÉhRY s názvem “Jak na příšery”. Soubor tvoří tři herečky Daniela Zbytovská, Nikola Zbytovská a Bára Seidlová.

“Ten název je takovou přesmyčkou, vypůjčily jsem si jej od pana Vyskočila a je to takový alibismus. Jsou to MALÉhRY a pokud je to malér, tak už to máme v názvu a nikdo nás nemůže nařknout,” vysvětlila Bára Seidlová, divadlo MALÉhRY.

Zakladatelkou divadla je Daniela Zbytovská. Ta je také autorkou pohádek z knížky Jak na příšery, které v knihovně zazněly

“Já jsem se ani nerozhodla, že napíšu knížku. Já jsem napsala pohádky a Bára je chytla a řekla, že se musí vydat. Takže se holky do toho pustily, více méně trošičku proti mé vůli ze začátku, ale teď jsem za to moc vděčná,” přiznala Daniela Zbytovská, divadlo MALÉhRY. (vlny)

“Je to taková naše první zkušenost, protože my jsme před tím nikdy žádnou knihu nevydaly. Tak jsme si říkaly, že by to mělo zaujmout celou rodinu. A kdyby to třeba nezaujalo tatínka, tak ta knížka má přebal z podtáckoviny od piva, takže si na to může položit pivo, a maminka s dětmi si potom může číst,” pousmála se Nikola Zbytovská, divadlo MALÉhRY. (rovné vlasy)

Herečky přečetly a s pomocí různých zvukových efektů i odehrály tři pohádky Čert, Ježibaba a Hastrman.

“Pro děti děláme hrozně rády, protože je to takový relax od těch všech představení pro dospělé, i když i my velcí jsme vlastně děti a chceme obejmout a zasmát se,” dodala Nikola Zbytovská, divadlo MALÉhRY. (rovné vlasy)

Po skončení představení si děti mohly vybarvit obrázky z knihy Jak na příšery, prohlédnout si prezentaci literatury v anglickém jazyce a nebo se mezi pravidelné čtenáře zdarma přihlásit.

Pro letošní rok se knihovna veřejnosti uzavře od 22. prosince. Na návštěvu svých příznivců se pak opět těší od 2. ledna. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy