Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín symbolicky převzal první elektrobus

Od 10. prosince začíná v Novém Jičíně provozovat městkou hromadnou dopravu společnost Arriva. V ulicích budou na místních linkách jezdit pouze elektrobusy. Jeden z nich teď symbolicky převzalo vedení radnice.

Nový Jičín podepsal na 10 let smlouvu s novým provozovatelem městské hromadné dopravy společností Arriva Morava. Ta se místních linek ujímá 10. prosince. Po zdejších ulicích budou jezdit tři klimatizované bezbariérové elektrobusy.

“Nový Jičín se tímto stává městem, které bude mít v Moravskoslezském kraji plně ekologickou hromadnou dopravu,” uvedla Pavla Struhalová, Arriva Morava, předseda představenstva.

“Myslím si, že ta ekologická cesta je správná, je to cesta budoucnosti. My budeme mít od dubna elektromobily baby a senior taxi a uvažujeme o elektrokolech,” doplnil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Komfort nových vozů mohla ještě před oficiálním zahájením provozu otestovat veřejnost.

Slavnostní předání elektrobusů proběhlo v den s Mikulášem, a tak prvními cestujícími, kteří si nové autobusy vyzkoušely, byly děti mateřských školek.

Děti do šesti let mají v Novém Jičíně městskou hromadnou dopravu zdarma. Ceník se s novým provozovatelem měnit nebude, naopak zvýhodněny budou další skupiny cestujících.

“Velká změna je v tom, že občané od 65 let, když si pořídí kartu ODIS za 130 korun, tak mají na šest let jízdné zdarma,” sdělil Pavel Rozbroj (ČSSD), místostarosta Nového Jičína.

Město počítá s tím, že soukromému dopravci bude ztrátovost kompenzovat zhruba 4 miliony korun ročně.

Nahlásit chybu


K tématu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail