Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka hledá dobrovolníky

Charita Nový Jičín hledá dobrovolníky pro další ročník Tříkrálové sbírky. Ta proběhne po novém roce od 2. do 12. ledna.

“Máme stabilní základnu ochotníků, kteří nám vždy přijdou pomoci, ale je jich málo. Takže každý rok jsou tu místa, kam koledníci zkrátka nedorazí. Byli bychom proto rádi, kdyby se k nám přidal někdo další, kdo se rád oblékne do kostýmu, který mu zapůjčíme, a přijde se zapojit,” vyzývá koledníky Markéta Brožová, koordinátor sbírky. 

Skupina Tříkrálových koledníků je obvykle složena ze tří až čtyř lidí. Vedoucímu musí být více než 15 let a musí se dopředu zaregistrovat na Charitě, kde je mu také přidělena průkazka. “Byla jsem loni překvapená tím, že jsme měli i děti z okolních vesnic, které strašně rády chodí koledovat a přijely pomoci i do Nového Jičína do těch sídlišť. Ale my bychom byli rádi, kdyby za námi více přišly i místní děti a zapojily se. Protože tohle prostředí více znají, znají je i lidé a to přijetí je potom daleko vlídnější,” míní koordinátor sbírky. 

Zájemci o role koledníků se mohou hlásit v novojičínském sídle charity v Azylovém domě nebo prostřednictvím kontaktu na webu charity.

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail