Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastaralá obřadní síň v NJ získá nový design

Obřadní síň novojičínské radnic čeká změna designu. Vybavení prostor je staré půl století a již neplní reprezentativní úlohu. O renovaci interiéru se ucházely tři architektonické ateliéry.

V obřadní síni novojičínské radnice si řeknou své ano desítky párů snoubenců ročně. Ti, kteří uznávají pro vstup do manželství toto klasické místo, se ale v příštím roce budou muset na čas smířit s náhradním prostorem auly.

“Aktuální vybavení a uspořádání obřadní síně je zastaralé, interiér pohází z roku 1967 a proto se město rozhodlo pro rekonstrukci,” informovala Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Přestavba obřadní síně bude stát přibližně čtyři miliony korun. Její nový design bude částečně ctít některé současné prvky, například lustry.

“Nicméně bude mnohem jednodušší a taková základní změn, která tam bude, je v podlaze. Ta je nyní z velkých mramorových kachlí, kdežto v budoucnu tam budou dřevěné parkety,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Aby se z obřadní síně opět stal reprezentativní prostor, oslovilo město tři architektonické ateliéry. Vítěze vybrala hodnotící komise složená také z památkářů a architektů.

“Tomu vítězi už jsme zadali projektovou dokumentaci. Je reálné, aby se páry, které se chtějí vzít, tak už aby to bylo ke konci roku 2018 b v té nové obřadce,” doplnil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Tento prostor by měl po rekonstrukci sloužit také pro další ceremoniály, vítání občánků, oceňování osobností města nebo dárců krve. 

Nahlásit chybu