Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NJ myslí ekologicky, zvýší svoz bioodpadu

Nový Jičín posiluje ekologické myšlení a pořídil nový vůz na svoz tříděného a zejména biologického odpadu. V oblasti ochrany životního prostředí podporuje také motivaci lidí k větší separaci. Město například zdarma rozdává tašky na třídění plastů, papírů a skla.

Nový Jičín se stal před třemi lety skokanem v množství vytříděného odpadu v rámci Moravskoslezského kraje. Od té doby město neusnulo na vavřínech a ekologické myšlení považuje za jednu ze svých priorit. Před pár dny koupily technické služby nový vůz na svoz odpadu.

“Může se s tím samozřejmě vyvážet veškerý odpad, nicméně protože to bylo z operačního programu a získali jsme na pořízení příspěvek z ministerstva ve výši 25 procent, tak je to vyloženě na separovaný odpad,” uvedl Václav Bukovský, ředitel novojičínských Technických služeb.

Především by ale měl objemový prostor nového vozu, který je až 17 kubíků, plnit odpad biologický.

“My doufáme, že to trošičku pomůže navýšit množství toho tříděného odpadu, které bude možno dále využít, tedy v tomto případě biologický odpad. Vozidle lze ale použít také třeba na svoz plastů,” sdělil Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

“Svozové vozidlo stálo 5,3 mil korun a čtvrtinu tedy dalo ministerstvo,” upřesnil ředitel Technických služeb.

Kromě této velké investice uvolnilo město finance i na další motivační akce.

“Měst opět nabízí začátkem roku 500 kusů tašek na tříděný odpad.v Tom balíčku je vždy jedna taška na plasty, papír a sklo. Tašky jdou velmi rychle na odbyt,” informoval místostarosta.

Radnice dále také připravuje řadu akcí preventivního charakteru. Vedle dobrovolnické likvidace černých skládek to bude také třeba bazárek nepotřebných věcí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy