Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodáci v NJ sčítají škody na studánkové trase

Vichřice, která na konci roku prošla nad územím kraje, napáchala škody také na turistické studánkové trase u Nového Jičína. Popadané stromy tu nejvíce poničily novou dřevěnou lávku. Klub rodáků, který trasu vybudovat, plánuje před sezonou opravu.

Na revizi studánkové trasy, která se nachází v Novém Jičíně - Žilině, se teď vydal předseda zdejšího klubu rodáků Pavel Wessely. Loni v květnu tu svépomocí postavili i novou dřevěnou lávku. Nicméně prosincová vichřice polámala v její blízkosti asi 3 desítky stromů. Jeden z nich dopadl i na můstek.

“V podstatě ta konstrukce přežila, nicméně jsou tady škody, které teď budeme muset zlikvidovat, aby na začátku sezóny, minimálně na otevírání studánek, byl můstek zase v pořádku,” uvedl Pavel Wessely, předseda Klubu rodáků a přátel města NJ.

Podobnou škodu v této lokalitě jako zdejší rodák Pavel Wessely nepamatuje.

“Určitě za 75 let tady nikdy takové škody takového rozsahu nebyly. Je ale také pravda, že celý tento prostor se tady změnil, původně tu byly pastviny a louky,” potvrdil předseda klubu rodáků.

Sedmikilometrová trasa po zdrojích pramenité vody je vyznačena i na turistických mapách.

“Žiliňáci jsou hrdi, že na katastru je něco ojedinělého, což je sestava mnoha a mnoha studánek, z nichž asi dvanáct je stabilně udržovaných,” podotkl Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda osadního výboru v Žilině.

Kromě opravy dřevěné lávky plánují rodáci na jaře ještě další větší zákrok, a to obnovit vedení zdroje pramenité vody do nejznámější studánky U křížku. To pravděpodobně poničily koně při svozu dřeva.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail