Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus pořádal švihadlový Blecha cup

Klub Between ze Střediska volného času Fokus je držitelem několika titulů mistrů České republiky ve sportovním skákání přes švihadlo. Do Nového Jičína si teď pozval konkurenty z moravských týmů a také ze Slovenska, aby změřili síly na Blecha cupu.

Rope skippinig je volnočasová disciplín, ze které se vyvinul soutěžní sport. V Novém Jičíně funguje švihadlový klub Between ve Středisku volného času Fokus pět let. Jednou za rok si pozve své konkurenty na soutěže na Blecha cup, kde změří síly v mnoha disciplínách.

“V jednotlivcích soutěží každý sám za sebe a třeba v dlouhém lanu, tam může být až dvacet účastníků. Ve freestylu skáčou na hudbu a potom ještě máme třeba výdrž - maraton na tři minuty, což je opravdu náročná disciplína,” uvedla Dana Dokládalová, trenérka Beetwen, SVČ Fokus Nový Jičín.

Na Blecha cup se sjelo 120 skokanů. Kategorie nejmladších se označuje pidi, seniory jsou zde sportovci už od 14 let.

“Nejraději mám dvojšvihy a už jsem tam vyhrála i pohár,” pochlubila se členka Between.

“Daří se mi v panenkách,” prozradila další sportovkyně. “Letos poprvé budu zkoušet freestyl ve dvojicích,” dodal skákající chlapec.

Podpořit domácí tým se rozhodl také ředitel Fokusu, ovšem po pouhém dvoudenním tréninku.

“Na trénink nebylo moc času, přiznám se, že jsem skákal celou noc a dneska to byla vidět. Únava a nervozita si vybrala svou daň,” přiznal Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín.

Skokani z týmu Between jsou držiteli titulů Mistrů České republiky v několika disciplinách a kategoriích.

“Třeba dlouhé lano, kde opravdu skáče i dvacet dětí, to je naše doména, to si vždycky musíme obhájit,” pousmála se Dana Dokládalová.

S těmito úspěchy popularita rope skipping v Novém Jičíně stoupá a o členství v týmu stojí zájem stále více zájemců.

“Vždycky se přihlásí spousta začátečníků, ale ne všichni vydrží. Protože to ovoce přijde třeba za rok, za dva,” podotkla trenérka švihadel.

Další ročník Blecha cupu bude pátý a účast na něm podle pořadatelů přislíbila mistryně světa v přeskocích přes švihadlo členka světoznámého Cirque du Soleil Adrienn Banhegyi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy