Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Guntramovice na Opavsku stále čekají na sníh

V řadě ski areálů na území kraje počasí stále neumožňuje rozjezd sjezdovek. V letošní sezoně se zatím nelyžuje ani v Guntramovicích v Budišově nad Budišovkou na Opavsku,což je oblast Nízkého Jeseníku. Citelně zde chybí možnost umělého zasněžování.

Centrum Nízkého Jeseníku a výška zhruba 600 až 700 metrů nad mořem. To je lokalita lyžařského areálu Guntramovice, který je v majetku Budišova nad Budišovkou. Ač se pro zimní sporty zdá ideální, lyžařský vlek dlouhý 600 metrů se během letošní sezony ještě nerozjel. Sníh zkrátka není.

“Naposledy, kdy se tu lyžovalo i po dobu tří měsíců, to je asi osm let zpátky. Od té doby lyžujeme většinou tak v řádu týdnů, někdy ani to ne, za poslední dva roky se nelyžovalo vůbec,” uvedl Pavel Jílek (nezávislý na kandidátce SNK), místostarosta Budišova nad Budišovkou.

Proto město už delší dobu uvažuje o technickém zasněžování.

“Máme předběžně schválený záměr pro zasněžování, schválilo ho zastupitelstvo, ale je to otázka financí, které nejsou úplně malé a pohybují se v řádech milionů,”

Vodu by museli vést z rybníka, který je majetkem města, a je od sjezdovky vzdálen asi 400 metrů.

“Samozřejmě nejprve bude muset projít zvětšením kapacity, ale to vše závisí také na vodoprávních úřadech,”

V případě dobrých sněhových podmínek mohou tady z areálu vyrážet také běžkaři. Připraveny bývají dvě trasy, ta delší má až 12 kilometrů.

Přes současný stav tady v Guntramovicích věří, že v nejbližších dnech se přírodní podmínky přece jen zlepší. Stačí, aby napadlo 30 centimetrů sněhu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy