Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tělocvična v Šenově u NJ šla k zemi

Základní škola v Šenově u Nového Jičína je bez tělocvičny. Starou budovu poslaly k zemi bourací práce. Ještě letos na jejím místě vyroste nová sportovní hala za zhruba 30 milionů korun.

Tělocvična, která se v záběrech mění v hromadu suťi a dřeva, sloužila ke sportování dětí v Šenově u Nového Jičína od roku 1919.

“Naše tělocvična v obci už pamatuje několik generací, takže nevyhovovala už ani prostorově ani těm podmínkám, které dneska sport vyžaduje,” sdělil Karel Třetina (ČSSD), starosta Šenova u Nového Jičína.

“Stávající tělocvična měla malé rozměry, takže naše děti, i když byly natrénované, hrály florbal, volejbal, fotbal, tak když se dostaly do velké tělocvičny, tak nemohly konkurovat,” doplnila Jana Bělůnková, ředitelka ZŠ a MŠ Šenov u Nového Jičína.

Nová sportovní hala také propojí obě školní budovy, ve kterých zde výuka probíhá, a vznikne prostor i pro šatní skříňky.

Dá se říci, že budoucí nová tělocvična dělá radost dětem už teď. Díky bouracím pracím mají týden jarních prázdnin navíc.

“Využila jsem možnosti dát ředitelské volno, takže stavební firma má teď čtrnáct dní na to, aby tělocvičnu zbourala a odklidila sutiny no a potom v klidu začala stavba nové tělocvičny,” uvedla ředitelka školy.

Hotova má být do listopadu. Stát bude zhruba 30 milionů korun, včetně DPH.

”Celou tělocvičnu financuje obec ze svého rozpočtu, protože jsme na tom momentálně nejlíp v historii obce, co se týká ekonomiky, hospodaření, tak si to můžeme dovolit,” podotkl starosta Šenova u Nového Jičína.

I když je teď škola bez tělocvičny, děti nebudou o sportování ochuzeny. Čeká je bruslení, plavání a na jaře vyrazí ven.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy