Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita poděkovala koledníkům pohádkou

Letošní Tříkrálová sbírka už je de facto minulostí, nicméně v Kině Květen znovu zazněl zpěv koledníků. Novojičínská Charita je pozvala na velké setkání, aby jim za jejich práci poděkovala.

Charita poděkovala Tříkrálovým koledníkům - a protože jsou mezi nimi zejména děti, pozvala je do kina na pohádku. V hledišti bylo plno.

“Máme dnes takové velké setkání všech Tříkrálových koledníků, kteří koledovali pro Charitu Nový Jičín. Je to pro nás jedinečná událost, protože se zde setkají lidé a děti ze všech obcí, jinak se totiž nepotkáme. Už se tedy stalo tradicí, že koledníky zveme do kina na dětský nebo rodinný film,” uvedla Markéta Brožová, koordinátor sbírky.

anketa: koledníci Tříkrálové sbírky

“Já se vždycky převlékám za krále Kašpara a lidé už jsou na nás zvyklí,” podělila se o zkušenosti z koledování desetiletá dívka. “Vítali nás hezky, byli rádi, že jsme přišli a všichni dali peníze,” přidal se další malý koledník.

Připomeňme jen, že tito koledníci v působnosti novojičínské Charity, pod kterou spadá také Starý Jičín, Bernartice, Šenov, Kunín a polovina Libhoště, vybrali celkem přes 680 tisíc korun.

Jak v kině během rekapitulace sbírky dále zaznělo, tato částka byla o 7 procent vyšší než v loňském roce. Lidé naplnili 110 pokladniček, v jedné z nich bylo i více než 15 tisíc korun.

“Celkově sbírku zhodnotíme a letos máme připraven i takový krátký pozdrav od holčičky, které bylo konkrétně pomoženo. Takže dětem ukážeme konkrétní tvář, ke které směřuje jejich snaha a pomoc, a děti od nás samozřejmě dostanou i drobný dáreček,” dodala koordinátor sbírky.

Ještě před samotnou pohádkou si pak koledníci v síle 450 hlasého sboru letos naposledy zazpívali:

Tříkrálová sbírka spočívající v návštěvách koledníků sice skončila, nicméně lidé, pokud mají zájem, na ni mohou přispět stále. Možnosti jsou popsány na webové stránce sbírky, kde je také podrobně uvedeno, kam peníze putují.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy