Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní kino se změní v odpočinkový areál

Bývalé letní kino se promění v relaxační odpočinkový areál. Hotova už je projektová dokumentace. Pokud vše půjde hladce, revitalizace chátrajícího prostoru by mohla začít v červnu.

Původní plány kdysi počítaly s tím, že v místě letního kina bude venkovní koupaliště. Místo bazénové vany tu ale vznikl prostor pro diváky a filmové plátno. Ovšem i to už je minulostí. Lidé tu naposledy viděli film v létě roku 2012. Letní kino je zchátralé, nicméně město připravuje jeho revitalizaci.

“Máme hotovou projektovou dokumentaci. Čeká se na stavební povolení a potom bude probíhat vyhlášení veřejné soutěže. Umím si představit, že zhruba od 1. června by se už mohlo realizovat,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Výsledkem revitalizace má být relaxačně odpočinkový areál, který po svém dokončení nakonec nabídne jak vodu, tak filmové zážitky.

“Bude tam obnoveno letní kino, bude tam asi 150 míst k sezení, bude tam mobilní plátno, které už máme, ale bude tam nejen promítání, ale i koncerty, besedy a další aktivity. Dále takovým tím vévodícím prvkem bude veliký vodní prvek, myslím si, že to bude unikát v rámci celého okresu, možná celého kraje,” podotkl starosta.

Dalším výrazným unikátem tohoto prostoru bude vodní nádrž přemostěná lávkou.

Prostor dále doplní komunitní zahrádky a nová výsadba stromů. Tato první etapa přijde na 15 milionů korun, které jsou schváleny v letošním rozpočtu města. V roce 2019 projekt počítá s dalšími 5 miliony.

“Tam bude vybudována kavárna s odpočinkovou terasou a tím to se celý areál dokončí, ale ta hlavní etapa se bude dělat v roce 2018,” sdělil Jaroslav Dvořák.

Projekt navíc také propojí dosud uzavřený prostor letního kina se Smetanovými sady a prostranstvím kolem bývalého Domu sester, který se také letos začne přestavovat na bytový dům pro seniory. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy