Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zábavní indoor park v Bílovci nebude

Zábavní indoor park v Bílovci nebude. Jeho investor se nepřihlásil do nově vyhlášeného nabídkové řízení na prodej daných pozemků. Lhůta vypršela právě v den jednání zastupitelstva, které mělo výstavbu parku znovu projednávat.

Zábavní indoor park rozděluje Bílovec od loňského října. Tehdy zastupitelé o projektu hlasovali a těsným rozdílem jediného hlasu neprošel. Řada lidí si ale myslela, že jeho stavba bude pro město přínosem, a tak vznikla iniciativa, na základě které rada města vyhlásila nové poptávkové řízení na prodej dané lokality. Nicméně investor indoor parku už se neozval.

“Pokud firma nepodala nabídku, tím pádem předpokládám, že už ztratili o Bílovec zájem,” uvedl Pavel Mrva (ČSSD), starosta Bílovce.

Zklamáním se netajila skupina podporovatelů projektu, která v něm viděla možnost ekonomického rozvoje Bílovce a příliv turistů.

“V prvním kole jsme všichni doufali, že tenhle projekt projde a neviděli jsme důvod, aby nebyl zvolen tak velký projekt pro město Bílovec,” sdělil Libor Klapetek, podporovatel indoor parku.

Argumenty zněly také z protistrany, která výstavbu parku odmítala.

“Je to podle nás opravdu megalomanský projekt na malé město, zvláště v konkrétním umístění, kde sousedí s hřbitovem, je to blízko obytné zástavby. Další efekty,které by to přineslo, jsou zvýšení dopravy,” reagoval Michal Krchňák, iniciativa Občané Bílovce proti indoor parku.

O pozemky s rozlohou 3,5 ha se v rámci otevřené soutěže přihlásila jediná firma se zaměřením na strojírenskou výrobu. I tuto nabídku zastupitelé odmítli. V Bílovci teď vznikne pracovní skupina, která bude specifikovat, jaký investiční záměr by se měl v zóně realizovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy