Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prostor před novojičínským zámkem zazáří novotou

Prostranství před Žerotínským zámkem v Novém Jičíně se ještě letos dočká rekonstrukce. Starý vodní prvek nahradí nový a celé místo lépe splyne s historickým jádrem města.

Rozbitá dlažba, polámané lavičky a fontána, která už dávno ztratila důstojný vzhled. To je současný pohled na prostranství mezi Žerotínským zámkem a secesní perlou Hotelem Praha u historického centra Nového Jičína. Toto místo ale ještě letos získá novou podobu.

“Už je hotova projektová dokumentace, je to schváleno v rozpočtu města na rok 2018 a nyní už jenom dolaďujeme přípravu výběrového řízení na dodavatele stavby,” uvedla Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

“Bude zachován vodní prvek, ale bude estetičtěji přizpůsoben tomu prostoru, ve kterém se bude vyskytovat. Bude obnovena veškerá dlažba a samozřejmě se týká i úpravy zeleně,” dodal Pavel Bártek (SZ), radní Nového Jičína.

Projekt byl původně připravován v koordinaci s Muzeem Novojičínska, v jehož majetku, jakožto krajského zařízení, je přilehlý park s bývalým bistrem Pierot. A právě toto problematické místo by také mělo změnit podobu .

“Tato lokalita se stala majetkem Moravskoslezského kraje před nedávnem a v současné době pracuje naše muzeum na jejím vylepšení a na tom, aby byla rekonstruována,” potvrdil Radek Polách, historik Muzea Novojičínska.

Zatímco město už na svůj projekt vyčlenilo 3 miliony korun a bude se realizovat letos, Muzeum Novojičínska zařadilo tuto investici do akcí reprodukce Moravskoslezského kraje pro následující rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy