Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Březnový svátek oslaví knihovna i burzou

Historie března měsíce knihy spadá do roku 1955. Přes 400 knihoven po celé České republice ho slaví stále a mezi nimi také ta v Novém Jičíně. Pro své čtenáře připravila doprovodný program a poprvé také burzu knih.

Hlavní myšlenkou prezentace března jako měsíce knihy je podpora čtenářské gramotnosti. Městská knihovna v tomto duchu připravila několik akcí pro stávající i nové čtenáře. To nejdůležitější se odehraje v týdnu od 19. do 23. března.

“Kdy jsme připravili možnost registrovat se, a to zcela nových čtenářů, kteří do knihovny zatím nechodili a mají možnost si na rok vyzkoušet naše služby knihovny, takže registrace pro tyto čtenáře bude zdarma,” uvedla Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně.

Úplnou novinkou pak bude ve stejném třetím březnovém týdnu jarní burza knih.

“Budeme čtenářům nabízet knížky pouze z městské knihovny, které jsou již vyřazeny, tedy čtenáři tu nebudou nosit své knihy,ale budou si vybírat z našeho fondu. Jedná se o knížky, které byly určeny knihovnám v celém regionu v Novém Jičíně a které se nám vrátily zpátky a my jim dáváme tzv. druhou šanci a čtenáři si z nich mohou vybrat za symbolickou cenu,” vysvětlila vedoucí knihovny.

Žánrově se bude jednat o beletrii pro děti i dospělé a také naučnou literaturu. Knihovna dá takto k dispozici asi 300 publikací.

Další akcí bude v týdnu od 19. března také Kurz počítačové gramotnosti a připraven je i zajímavý počin pro žáky základních škol.

“Přijede do Nového Jičína scénárista komiksů Daniel Vydra, který zábavnou formou představí, jak se dělají komiksové scénáře a děti si mohou ověřit své dramatické, textové a výtvarné schopnosti,” sdělila Renáta Domoráková.

Zájemci se mohou také těšit na dvě cestopisné přednášky. 13. března to bude vyprávění Petra Horálka.

“Bude to velice zajímavý host, který nám představí krásné fotografie hvězdné oblohy. Je to český světově proslulý astrofotograf, cestovatel a kreslíř,” dodala vedoucí knihovnice.

Další cestopisná přednáška představí koncem měsíce Krásy Bosny a Hercegoviny, Srbska a Makedonie. Ve vstupním prostoru knihovny už je také připravena výstava Svět hor. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy