Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kuželkáři odehráli 3. ročník GRAND PRIX mládeže

Kuželkářský oddíl pořádal 3. ročník GRAND PRIX mládeže. Turnaj se hrál na pět kol. Z domácích účastníků se na stupních vítězů blýskli dva hráči.

Na půdě novojičínské kuželny se konalo páté finálové kolo 3. ročníku GRAND PRIX mládeže. Pořadatelem turnaje jsou právě zdejší kuželkáři, kteří před třemi lety oslovili další čtyři oddíly z Novojičínska, a to z Oder, Lichnova, Bílovce a Sedlnic. Turnaj byl rozdělen do tří věkových kategorií v rozmezí od 8 do 15 let.

“Domácí borci, co už víme, tak v nejmladší kategorii se na druhém místě umístil náš Ondra Rajnoch,” uvedla Iva Volná, předsedkyně kuželkářského oddílu Nový Jičín.

K této pozici mu pak pomohl také skvělý výsledek právě z posledního 5. kola, které vyhrál.

“Bylo to těžké, protože tady ty dráhy se trochu stáčejí, ale bylo to super,” svěřil se

Ondřej Rajnoch, kuželkářský oddíl Nový Jičín.

Tento mladý talent začal s kuželkářským sportem po vzoru své maminky, která je také aktivní hráčkou. Trénuje teprve půl roku a nejvíce na tomto sportu obdivuje právě důležitost techniky hodu.

“Jak si vždycky musím vypočítat, kam to mám přesně trefit třeba na dorážce, aby mi spadly všechny kuželky, a ještě si úžívat to, když se mi podaří hodit devítku,” rozvažoval desetieltý Ondřej.

Kromě tohoto hráče se pak na stupně vítězů dostal v rámci turnaje Grand Prix ještě jeden novojičínský svěřenec. V nejstarší kategorii 13 až 15 let získal shodně 2. místo Martin Pavič.

Novojičínskému oddílu se před časem podařilo přivést ke kuželkářskému sportu několik nových mladých hráčů, a to také díky celorepublikové aktivitě “Pojď hrát kuželky”.

“Můžu za náš oddíl říct, že nám se tedy práce s mládeží daří. Děti, které nám nastoupily před třemi lety, tak už dneska hrají soutěž dospělých, jsou zapojeni v soutěži dospělých,” potvrdila Iva Volná.

V aktuální sezoně tak má kuželkářský oddíl v soutěžích dospělých nasazena čtyři družstva.

“Teď už běží nadstavbová část a vypadá to, že by snad naše áčko mohlo postoupit do krajské soutěže, ze které před dvěma lety spadlo. Doufejme, že se to povede a že tam zase na nějakou dobu zůstane,” dodala předsedkyně oddílu.

Letos na jaře si kuželkářský klub připomene 35 let své existence. K tomuto výročí směřuje několik akcí. Jednou z nich bude velký tandemový turnaj a na oslavy si pozve také partnerský oddíl z Tatranu Bratislava.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail