Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cestu do Kojetína u NJ uzavřelo kácení stromů

Cestu do novojičínské místní části Kojetín komplikuje kácení stromů. Správa silnic Moravskoslezského kraje tu během dvou týdnů odstraní nemocné a suché jasany a břízy. Silnice je v pracovní dny uzavřena.

Správa silnic Moravskoslezského kraje začala s kácením 16 stromů, které rostou v aleji kolem cesty mezi Nový Jičínem a místní částí Kojetín. Na akci se podílí také hasiči v rámci plánovaného výcviku.

“Jsou to stromy, které jsou nemocné a které jsou ohrožením pro účastníky silničního provozu, takže to kácení je z bezpečnostních důvodů,” uvedl Milan Novák, technicko-provozní náměstek, Správa silnic MSK.

Kácení bude probíhat do 23. března v pracovní dny, a to za plné uzávěry komunikace v čase od 7 do 16 hodin.

Silnice směrem na Kojetín je na hranici Nového Jičína označena jako slepá. Konkrétní uzávěrky jsou denně aktualizovány podle úseku, kde kácení právě probíhá.

Zákaz neplatí pro autobusy, záchranáře a majitele dotčených nemovitostí. Ostatní motoristé musí využít objízdnou trasu.

“Víme o tom asi tři, čtyři týdny, s tím, že víme od kdy do kdy, tak jsem měli čas se na to připravit,” reagoval Jakub Syrovátka, člen Osadního výboru Kojetín.

Správa silnic předpokládá, že v rámci běžné údržby pak tuto komunikaci částečně opraví, a to zejména v místech, kde kořeny stromů rostoucích blízko vozovky její povrch narušují a nadzvedávají.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail