Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Kojetína vede přes den objížďka

Cestu do místní části Kojetín komplikuje kácení stromů. Správa silnic Moravskoslezského kraje tu během dvou týdnů odstraní nemocné a suché jasany a břízy. Silnice je v pracovní dny uzavřena.

Správa silnic Moravskoslezského kraje začala s kácením 16 stromů, které rostou v aleji kolem cesty mezi Nový Jičínem a místní částí Kojetín. Na akci se podílí také hasiči v rámci plánovaného výcviku.

“Jsou to stromy, které jsou nemocné a které jsou ohrožením pro účastníky silničního provozu, takže to kácení je z bezpečnostních důvodů. To kácení bylo řádně povoleno odborem životního prostředí, protože tam hrozí už pády těch stromů a odlomení některých větví,” uvedl Milan Novák, technicko-provozní náměstek, Správa silnic MSK.

Kácení bude probíhat do 23. března v pracovní dny, a to za plné uzávěry komunikace v čase od 7 do 16 hodin.

Silnice směrem na Kojetín je na hranici Nového Jičína označena jako slepá. Konkrétní uzávěrky jsou denně aktualizovány podle úseku, kde kácení právě probíhá.

V prvních dnech to bylo blíže u Kojetína, takže motoristé mohli bez obtíží dojet k rekreační oblasti Skalky.

Zákaz vjezdu neplatí pro autobusy, záchranáře a majitele dotčených nemovitostí. Ostatní motoristé musí využívat objízdnou trasu přes Loučku a Jičínu.

“Víme o tom asi tři, čtyři týdny, s tím, že víme od kdy do kdy, tak jsem měli čas se na to připravit,” reagoval Jakub Syrovátka, člen Osadního výboru Kojetín.

Podle slov člena osadního výboru Kojetínští nevidí v dopravním omezení větší problém a chápou nutnost pokácení suchých a nemocných stromů.

“Víme, že ten podnět jako primární byl od Policie ČR, která seznala, že zejména v zimních měsících je průjezd mezi Novým Jičínem a Kojetínem problematický. Vzhledem k tomu, že tady často leží po nějakém větrném dni napadané poměrně velké suché větve a také kořenový systém v některých místech zvedá cestu natolik, že zimní údržba komunikace je problematická. No a podobné podněty máme jako osadní výbor i od samotných obyvatel Kojetína,” doplnil Jakub Syrovátka.

Správa silnic předpokládá, že v rámci běžné údržby tuto komunikaci částečně opraví, a to právě v kořeny narušených místech.  

Nahlásit chybu