Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Boj o pozemky pod skokanskými můstky trvá

Pozemky v areálu skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm získala v aukci společnost Tourist Invest. Firma prohlásila, že má zájem o rozvoj rekreačního sportu v dané lokalitě. Nicméně tělovýchovná jednota, která je majitelem můstků, chce dražbu zvrátit a uplatnit předkupní právo.

Pozemky ve Skokanském areálu Jiřího Rašky ve Frenštátě pod Radhoštěm prodával Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Ve veřejné dražbě je za 2,5 milionu korun získala společnost Tourist Invest.

“Do toho záměru jsme šli s projektem podpory sportu, konkrétně skokanského sportu, ale i dalších sportovních odvětví vázaných na veřejné zájmy,” uvedl Jiří Fiurášek, projektový manažer Tourist Invest.

Společnost se na podpoře sportu ve Frenštátě podílí několik let. Nicméně dle zákona má TJ stále na pozemky předkupní právo, ovšem nedisponuje potřebnými financemi.

“Jedná se o takový pás zhruba od stožáru osvětlení až nahoru po odrazový buben toho můstku K90 tam dozadu,” ukázal pozemky Jiří Novotný, místopředseda TJ Frenštát pod Radhoštěm.

Polovinu částky, 1 a čtvrt milionu, už pro sportovce schválil MS kraj. Stejnou podporu musí vyslovit také Frenštát.

“Nemohu mluvit za všechny zastupitele, ale domnívám se, že je v zájmu města Frenštát pod Radhoštěm, aby pozemky zůstaly, alespoň částečně, v majetku města,” podotkl Pavel Mička (ČSSD), místostarosta Frenštátu pod Radhoštěm.

“Doufám, že už nenastane žádná komplikace a získáme to do majetku s tím, že valná hromada TJ už schválila, že ty pozemky nabízí převést za jednu korunu do majetku města,” uzavřel Karel Míček, místopředseda Tj Frenštát Pod Radhoštěm.

O podpoře TJ budou zastupitelé města rozhodovat 12. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy