Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nepotřebné tituly nabídla NJ knihovna v burze

Městská knihovna v Novém Jičíně pořádala vůbec poprvé burzu knih. Za symbolickou cenu nabídla čtenářům literaturu, která je určena k vyřazení. Zájemci mohli vybírat ze zhruba pěti set publikací.

Před vstupem do dospělého oddělení novojičínské knihovny přibyly na jeden týden nové regály. Z počátku byly zaplněné asi 500 publikacemi, které knihovna zařadila do své první burzy knih.

“Vybrala jsem spíše detektivní žánr, protože to čte manžel, a o rybářství,” prozradila jedna z návštěvnic knihovny.

Do burzy vyčlenila knihovna beletrii a naučnou literaturu pro děti i dospělé. Tyto knížky byly z fondu knihovny vyřazeny, upozorňuje na to uvnitř každé z nich razítko.

“Jedná se o knihy, které byly zařazeny do cirkulačních souborů pro naše obsluhované knihovny a po několika letech se nám vrací zpátky do centrální knihovny a jsou určeny k odpisu, k vyřazení,” vysvětlila Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně.

Většina knih je zachovalých a tak dostaly druhou šanci. A zájem byl obrovský.

“Někdy si odnáší i velkou hromadu, třeba dneska si odnášela jedna paní i dvacet čtyři knih,” přidala svůj postřeh Magda Návratová, knihovnice.

“Vlastně v prvním dnu včera se prodalo kolem sto šedesáti knih,” podotkla vedoucí knihovny.

Týdenní burza vyřazených titulů se koná u příležitosti března - měsíce knihy. V rámci podpory čtenosti mají také zcela noví zájemci možnost registrovat se na jeden rok do knihovny zdarma.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy