Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská Podívaná podpořila dětské talenty

Na podporu dětských talentů a tvořivosti se v Novém Jičíně konala divadelní přehlídka Podívaná. Kromě vlastní prezentace nabízí mladým hercům i možnost získat nové zkušenosti. Součásti byly pohybové a improvizační dílny.

Divadelní přehlídka Podívaná je otevřeným uměleckým prostorem pro dětské dramatické soubor z Novojičínska. V Beskydském divadle se konal její 6. ročník.

“Je to na souborech, co si připraví, není to omezeno vůbec ničím, pouze věkem. Jsou to soubory dětí ze základních škol do patnácti let,” uvedla Věra Matýsková, pořadatelka přehlídky.

Deváťáci ze Základní školy Komenského 66 si připravili představení podle námětu povídky Zdeňka Svěráka. Sami si zpracovali i vlastní scénář.

“Narazil jsem na Zdeňka Svěráka, který píše skvělé knížky, a jednu jsme zpracoval přímo na tuto hru,” sdělil Tomáš Černý ze souboru PeŘiNy. “Myslím si, že jsem úplně super trojka. Strašně jsem si to užili,” přidala se další členka souboru Dagmar Řišicová. “Chtěli jsme jet podle scénáře, ale bylo to dost improvizované v některých částech,” pousmál se herecký kolega Hynek Petroš.

Jedním z porotců přehlídky byl Novojičíňák Jan Geryk, divadelník a komik, který se prosadil v televizních pořadech a pražských divadlech s prvky stand-up comedy.

“Je to takové hravé, kolikrát děcka, byť mají trému, tak to z nich rychle spadne a na jevišti je vidět, že si to užívají,” podotkl Jan Geryk, porotce přehlídky.

Součástí přehlídky byly také pohybové etudy a improvizační dílny. Mladí herci si mohli vyzkoušet, k čemu všemu lze v divadle vlastní tělo využít.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy