Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nehody na přechodech pro chodce

Na přechodech pro chodce se v jednom dni staly v Novém Jičíně dvě dopravní nehody. V obou případech šlo o srážku osobního vozidla s chodci. Policisté i strážníci apelují v této souvislosti na zvýšenou pozornost všech účastníků silničního provozu.

Dvě dopravní kolize a obě na přechodu pro chodce. Taková byla před pár dny situace v ranní dopravní špičce. Svůj podíl na nich měla i špatná viditelnost, rozednívalo se a pršelo.

“V ranních hodinách došlo v Novém Jičíně ke dvěma dopravním nehodám s účastí chodců, při kterých došlo k jejich zranění a na místě musela zasahovat rychlá záchranná služba,” potvrdila Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

V obou případech byly sraženy ženy, mladšího a středního věku. Jejich zranění naštěstí nebyla vážná. Okolnosti nehod policie prošetřuje.

“V této souvislosti apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, aby vzhledem k ročnímu období snížené viditelnosti, dbali zvýšené opatrnosti a to především v ranních hodinách,” sdělila policejní mluvčí.

“I chodci si musí uvědomit, že v těchto chvílích musí nejdříve navázat oční kontakt se řidičem. Musí si být jisti, že je vidí a teprve potom vstupovat na vozovku,” dodal Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

Jedna z nehod se stala na místě přecházení silnice u centra města na ulici Msgre. Šrámka, druhá na přechodu pro chodce na ulici Riegrova. Právě ten už byl před několika lety svědkem podobné kolize, která ale skončila tragicky.

“Skutečně už v minulosti se tam stala dopravní nehoda se zraněním chodce, došlo tam ke změně dopravního značení. Je tam teď zákaz zastavení, protože ta přehlednost právě u těch přechodů pro chodce je strašně důležitá. My také prioritně řešíme přestupky, které mají souvislost se stáním v okolí přechodu pro chodce,” potvrdil ředitel městské policie.

Stejně tak strážníci nebudou tolerantní při stání vozidel v křižovatce.

“Ještě bych chtěl určitě upozornit chodce, aby se věnovali tomu provozu. Protože mít na uších sluchátka, kapuci na hlavě a v ruce mobilní telefon a při tom přecházet silnici je velmi nebezpečné. Nikdy nevíte, co ten řidič zrovna dělá a jestli se naplno věnuje řízení,” upozornil Jiří Klein.

Strážníci u přechodů hlídkují pravidelně, nicméně se soustředí na místa u škol. V tomto týdnu se k nim přidá i Policie ČR a BESIP. Před základními školami na Komenského ulici proběhne preventivní akce Zebra se za tebe nerozhlédne. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy