Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Puellae et pueri zazářili na Young Bohemia

Studentský pěvecký sbor Puellae et Pueri zazářil na mezinárodní soutěži. Na festivalu Young Bohemia získal zlaté pásmo. Byl jediným českým pěveckým tělesem, které se této přehlídky v Praze účastnilo.

Na letošním ročníku festivalu Young Bohemia byla v soutěžní kategorii, do které spadá také sbor Puellae et Pueri, udělena 3 zlatá pásma. Jedno si vyzpíval také novojičínský sbor. Uspěl tak v mezinárodní konkurenci 27 pěveckých těles ze 13 zemí světa.

“V naší kategorii se sešly sbory ze Švédska, Irska, Německa, Kanady, takže my to považujeme za jeden z největších úspěchů sboru,” uvedl Karel Dostál, sbormistr Puellae et Pueri.

“Já si myslím, že jsme tam podali nejlepší výkon z našich dosavadních soutěž. To zlaté pásmo rozhodně nebylo lehké získat,” míní Jakub Dostál, člen Puellae et Pueri.

“Po tom samotném vystoupení jsme měli dobrý pocit, protože jsem věděli, že jsme odvedli nejlepší výkon, co jsem mohli,” přidala se Leila Hallal, členka Puellae et Pueri.

“Bezprostředně po vystoupení a de facto i během jednotlivých skladeb jsem cítil, že to mezi sborem a mnou rezonuje, že si jdeme na ruku. A hned potom vystoupení jsem z toho měl velice dobrý pocit,” dodal sbormistr.

Jen pár dnů po návratu z Prahy čekal sbor tradiční Jarní koncert v Beskydském divadle. Nabídl spojení sborových skladeb ze soutěžního repertoáru, populárnější písně a také několik scének ze známého muzikálu.

“Co dva roky se snažíme dělat projekt, který je trochu netradiční a nevychází z klasické hudby. Letos jsme se sólisty, kteří spolu chodí na gymnázium, realizovali ve vlastní úpravě muzikál Mamma mia!,” sdělila Andrea Dostálová, jednatelka Puellae et Pueri.

Součástí jarního koncertu pak byla i trochu smutnější část - vyřazování maturantů.

“Ve sboru účinkuji už pátým rokem. Dnešní den je pro mne ojedinělý, protože jako maturant se loučím se sborem. Co se zkušeností a zážitků týče, jsem maximálně spokojený. Získal jsem spoustu přátel, opaavdu jsem moc rád, že jsem tady mohl chodit,” svěřil se ŠIMON HANZELKA, člen Puellae et Pueri.

Čtyřicetičlenný sbor opustilo 17 studentů, kteří současně za dva měsíce opustí i střední školy. Puellae et Pueri pak postupně doplní nové tváře. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy