Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarní úklid letos zacílil na říčku Grasmanky

Více než padesátka dobrovolníků vyrazila v Novém Jičíně na akci Ukliďme svět, ukliďme Česko. Cílem jarní očisty města byla říčka Grasmanka.

Zdravé město Nový Jičín dostalo několik tipů od občanů, kam letošní úklid zaměřit. Zvítězil tok říčky Grasmanky, který byl z navrhovaných míst znečištěn nejvíce. Gumáky tak byly vedle rukavic nezbytnou pracovní pomůckou.

Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína

“Účast je skvělá, myslím si, že počasí udělalo své a také celorepubliková propagace akce. Na naši lokální úrovni má sedmiletou tradici, takže se o ní ví. Lidé s ní počítají a možná i sami cítí, že fajn, když udělají něco pro své město sami. Je tady také hodně rodin s dětmi, takže rodiče jim ukážou tu cestu, kterou by mohli jít,”

Díky více než padesátce účastníků mohl úklid proběhnout na delším toku Grasmanky, než bylo původně plánováno. Většina dobrovolníků se vydala od workautového hřiště pod gymnáziem směrem do Loučky, jedna skupina zamířila na opačnou stranu směrem k vlakovému nádraží.

Jeden z největších úlovků zachytili účastníci hned na startu.

Dobrovolníci během dopoledne vysbírali z koryta Grasmanky 750 kilogramu odpadků, kterými naplnili 45 pytlů. Z tohoto množství se asi 30 kilogramů odpadu podařilo i vytřídit.

“My pytle necháme na některých vybraných místech shromážděné u sebe a technické služby je posléze odvezou, buď na separovaný odpad nebo na skládku, podle toho, co za odpad to bude,”

Kromě toho se k jarnímu úklidu města připojila o den dříve i Základní škola Komenského 66, která uklízela Skalky, a také adventistická církev. Ta v neděli vyčistila koryto Zrzávky směrem k Bludovicím.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy