Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín hostil krajskou soutěž tanečních oborů

Nejlepší mladí tanečníci z moravskoslezského regionu se představili v novojičínském Beskydském divadle. Konalo se tu krajské kolo soutěžní přehlídky tanečních oborů základních uměleckých škol. Pouze tři choreografie mohly postoupit do republikového finále.

Soutěže tanečních oborů základních uměleckých škol vyhlašuje ministerstvo školství co tři roky. Pořadatelství krajského kola se letos ujal Nový Jičín. O postup do celorepublikového finále se tanečníci snažili dva dny.

“Sjelo se sem 400 dětí ze 17 základních uměleckých škol. Představí se celkem ve 40 choreografiích,” sdělila Ilona Rudelová, zástupkyně ředitele ZUŠ Nový Jičín.

Na pódiu se v různých kategoriích střídali tanečníci ve věku 7 až 20 let. Soutěž neprovázely žádné povinné prvky a skladby, vše bylo na fantazii a tvořivosti pedagogů a žáků.

“Přijely jsem z Ostravy, naše choreografie se jmenuje Zrcadlení a tančí nás osm,” prozradila mladá tanečnice z Ostravy. “Přály bychom si postoupit, ale to asi každým že,” pousmála se kamarádka. “Budeme se snažit to zatancovat co nejlépe,” přidala se zástupkyně novojičínské taneční školy. “Musíme si věřit, já věřím v ostatní a tím pádem věřím i sama sobě,” dodala její spolužačka.

“Já musím říct za tento kraj, že tady opravdu výrazně vyniká technika,” reagovala Zora Brecková, předsedkyně poroty.

Do celostátního kola, které se koná na přelomu května a června v Uherském Hradišti, postoupily 3 choreografie, dvě z tvůrčí dílny novojičínské umělecké školy a jedna z Frenštátu pod Radhoštěm.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy