Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z bývalého “byťáku” budou nové byty

Z bývalých kanceláří bytového podniku vzniknou nové byty. Tyto prostory u centra města jsou prázdné už několik let. Radnice je přestala využívat a zájem o jejich nájem neměli ani podnikatelé.

Město disponuje zhruba 1 300 byty, které jsou v jeho majetku. Přibýt by k nim mělo sedm nových. Ty vzniknou na adrese Masarykovo náměstí 15, tedy v domě, kde dříve sídlil bytový podnik. Ten byl v roce 2012 z důvodu finančních úspor transformován do samostatného odboru radnice. Zbyly po něm prázdné prostory v zadní části a v horních patrech objektu.

“Zkoušeli jsme to několikrát nabídnout k nájmu formou nabídkového řízení, ale nikdo se nepřihlásil. Uvnitř domu je komplikovaný přístup, je tam velmi strmé schodiště. v loňském roce jsme proto přistoupili ke studii využití objektu,” uvedla Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

Výsledkem byl návrh vybudovat ve 2. a 3. nadzemním podlaží 7 nájemních bytů o výměře 50 až 90 metrů čtverečních.

V aktuálním rozpočtu města jsou vyčleněny peníze na projektovou dokumentaci, stavba by se měla realizoval nejpozději v roce 2020. Pro rekonstrukci interiéru historické budovy se radnice bude snažit získat dotace.

“Mám takovou vizi, že by to byly startovací byty pro mladé lidi a rodiny s dětmi,” doplnila místostarostka.

Město také postupně investuje do všech bytových domů, které má ve vlastnictví. Opravit zbývá poslední dva na ulici Luční, na jejich rekonstrukci už bylo vyhlášeno nabídkové řízení.

“A poslední, který budeme vyhlašovat, ke Revoluční 36, kde je problém s balkony, celkově s fasádou, takže to všechno by se mělo dělat. Na všechny tyto akce máme dotace, tak bychom to měli stihnout do konce roku,” sdělil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Základní informace o pravidlech přidělování obecních bytů, podávání žádostí a pořadníku jsou uvedeny na webu města. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy