Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veletrh Novojičínska podporuje místní podnikatele

V Novém Jičíně se konal 19. ročník podnikatelského veletrhu. Město jej spolu s dalšími partnery pořádá na podporu regionálních obchodníků a služeb.

Dvoudenní prezentace podnikatelů z Novojičínska a blízkého regionu se konala pod střechou zimního stadionu a v jeho okolí. Trendem posledních let konání veletrhu je orientace na rodiny s dětmi.

“Důležité je, že účast i vstup jsou zdarma, to znamená, že celou tu akci financuje město Nový Jičín, podnikatelé tady mohou získat nové zákazníky a to je pro ně velká motivace,” uvedla Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

“My tady tu možnost prezentace vítáme,” reagovala jedna z pravidelných účastnic. “Je to dobrá reklama, ukázat se tu, aby mě lidí v Novém Jičíně našli,” přidala se další vystavovatelka.

“Je tady přes 60 malých a středních podnikatelů, kteří představují své výrobky. Spousta jich v letošním roce neměla čas, protože má tolik zakázek a tak neměli ani na tuto prezentaci volný víkend,” sdělil Stanislav Bartoň, Obecní živnostenský úřad Nový Jičín.

V předcházejících letech byl zájem podnikatelů o veletrhu větší, letošní účast tak de facto kopíruje současnou situaci ekonomiky - firmám se daří a nezaměstnanost se v Novém Jičíně dostal ke dvěma a půl procentům.

“Právě drobní a střední podnikatelé, nechci říct, že jsou pilířem, ale jsou velmi důležití v tom ekonomickém portfoliu, aby ta nezaměstnanost tak nízká byla,” potvrdil Zdislav Zima, ředitel Úřadu práce v Novém Jičíně.

Součástí veletrhu byl doprovodný program, vystoupení pro děti, módní přehlídky, barmanská show a hudební koncerty.
Miroslava Pavlíková, pracoviště Benzina Nový Jičín, Suvorovova 664
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků