Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci se v diskuzním fóru vyjádřili ke škole a městu

Nový Jičín je prvním městem v regionu, kde se konalo Mladé školní fórum. Žáci se mohli vyjádřit jednak ke své škole a také k dění v samotném městě. Tato diskuzní akce je iniciativou Národní sítě Zdravých měst.

Sídla sdružená v Národní síti Zdravých měst pořádají běžně veřejná fóra a usilují o to, aby se do rozhodovacích procesů zapojili občané. Podobným způsobem se teď tato asociace snaží vtáhnout do dění ve městech i mládež. V Novém Jičíně proběhlo Mladé školní fórum na Základní škole Jubilejní a Komenského 66.

“My chceme, aby děti se učily demokracii, aby také přicházeli se svými náměty,” uvedl Petr Hermann, předseda Národní sítě Zdravých měst.

“U nás už dlouhá léta funguje školní dětský parlament a říkali jsme si, že to může být dobré zpestření, dobrá výzva k tomu,a by se děti vyjádřily,” sdělila Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín.

“Za naši školu se nám líbí moderní sociální zařízení, vybavení učeben, například interaktivní tabule,” vyjmenovali účastníci fóra.

Pozitivně se žáci vyjádřili také o zahraničních projektech a uváděli spokojenost se vzhledem fasády budovy, a třeba také s nabídkou volnočasových aktivit.

“Líbí se nám také, že ve škole můžeme recyklovat, líbí se nám nově opravené tělocvičny a také rozšířená výuka pracovních činností,” pokračovali žáci.

Nespokojenost naopak vyslovili s podobou atria uvnitř komplexu školních budova a předložili i další podněty.

“Chtěli bychom více rostlin kolem školy, zlepšit přírodovědnou a chemickou učebnu, jídelnu, šatny, společenskou místnost s knihovnou a zdravý bufet,” doplnili školáci.

“Z prvních reakcí, co se dětem líbí, jsem strašně překvapena. Ty děti jsou nesmírně šikovné, umí kriticky myslet a umí stručně a slušně říci, co se jim líbí a nelíbí,” reagovala Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Právě díky podnětům žáků v této škole už dříve přibyly na chodbách lavičky a venku stojan na kolo. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy