Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gymnazisté z Nového Jičína pořádali snídani pro autisty

Studenti novojičínského gymnázia připravili charitativní snídani. Vybraná částka poputuje neziskovému spolku ITY, který pomáhá dětem s poruchami autismu.

Oslavit den dětí a zároveň tím pomoci dobré věci se rozhodli studenti novojičínského gymnázia sdružení kolem školního časopisu Gymplátek. Zrodila se myšlenka společné charitativní snídaně.

“Celý ten výtěžek půjde pro organizaci ITY, která pomáhá dětem s autistickým postižením a připravují nové centrum pro tyto děti. Tím, že jim dáme nějaké finance, tak jim také pomůžeme,” uvedla Tereza Jelínková, studentka Gymnázia Nový Jičín, organizátorka akce.

”Celá akce je záležitost našich žáků, my jsme byli jenom koordinátoři, kteří zajistili tento prostor a vybavení,” reagoval Zdeněk Man, zástupce ředitele, Gymnázium Nový Jičín.

Snídaně se konala v parčíku pod gymnáziem. Studenti napekli a připravili to, co mají sami nejraději. Vybírat bylo z čeho.

“Tady mámě nějaké muffiny, tady máme perníky, cupcake, koblížky a ještě tu byly nějaké slané záviny,” vyjmenovala část nabídky jedna ze studentek.

Zástupci spolku ITY se akce přímo zúčastnit nemohli. Místopředseda organizace, Bohumír Večerek, je absolventem gymnázia, je upoután na invalidní vozík a přesto pomáhá druhým.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy