Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hudební večer žáků Antonína Cinka

Přehlídkou mnoha hudebních nástrojů a žánrů byl koncert žáků známého novojičínského muzikanta Antonína Cinka. Pod jeho vedením se do světa not ponořily už desítky dětí i dospělých.

Od devadesátých let vyučuje děti hru na různé hudební nástroje muzikant a hudebník Antonín Cink. Čtyřicítka jeho žáků se teď sešla na společném koncertě s podtitulem “Když máš talent, tak se neubráníš”.

“Tady hrají na zobcové flétny, na klavíry, na kytary, zpívají, prostě mám radost, že ta děcka mají radost z hudby,” vyjmenoval Antonín Cink, hudebník.

Sám ovládá devět hudebních nástrojů, hrával ve skupině Generace a vedl orchestr Noty a pomlky.

“Chci předat to, co jsem se naučil jako profesionální hudebník ještě z divadla Okap s Luďkem Nekudou a tak,” uvedl známý muzikant.

V současné době učí nejen děti, ale také dospělé, kteří se rozhodli, že by se i v pozdějším věku rádi naučili hrát na nějaký hudební nástroj. Čtvrtým rokem je tak žákem Antonína Cinka například Vojtěch Bezunk. Začal hrát na kytaru, a měl k tomu i prozaický důvod.

“Chtěl jsem přesvědčit své dva vnuky, aby oni hráli na hudební nástroj, a podařilo se mi to. Oba dva hrají a začínali také u Tondy Cinka,” sdělil Vojtěch Bezunk, účastník hudebního večera.

V průběhu večera zazněla klubem rozmanitá škála hudebních žánrů, od Beatles přes swingové melodie, rockovou muziku až třeba po vážnou klasiku skladatele Johanna Sebastiana Bacha. .

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy