Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hudební večer žáků Antonína Cinka

Přehlídkou mnoha hudebních nástrojů a žánrů byl koncert žáků známého novojičínského muzikanta Antonína Cinka. Pod jeho vedením se do světa not ponořily už desítky dětí i dospělých.

Od devadesátých let vyučuje děti hru na různé hudební nástroje muzikant a hudebník Antonín Cink. Čtyřicítka jeho žáků se teď sešla na společném koncertě s podtitulem “Když máš talent, tak se neubráníš”.

“Tady hrají na zobcové flétny, na klavíry, na kytary, zpívají, prostě mám radost, že ta děcka mají radost z hudby,” vyjmenoval Antonín Cink, hudebník.

Sám ovládá devět hudebních nástrojů, hrával ve skupině Generace a vedl orchestr Noty a pomlky.

“Chci předat to, co jsem se naučil jako profesionální hudebník ještě z divadla Okap s Luďkem Nekudou a tak,” uvedl známý muzikant.

V současné době učí nejen děti, ale také dospělé, kteří se rozhodli, že by se i v pozdějším věku rádi naučili hrát na nějaký hudební nástroj. Čtvrtým rokem je tak žákem Antonína Cinka například Vojtěch Bezunk. Začal hrát na kytaru, a měl k tomu i prozaický důvod.

“Chtěl jsem přesvědčit své dva vnuky, aby oni hráli na hudební nástroj, a podařilo se mi to. Oba dva hrají a začínali také u Tondy Cinka,” sdělil Vojtěch Bezunk, účastník hudebního večera.

V průběhu večera zazněla klubem rozmanitá škála hudebních žánrů, od Beatles přes swingové melodie, rockovou muziku až třeba po vážnou klasiku skladatele Johanna Sebastiana Bacha. .
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků