Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Preventisté v Novém Jičíně varovali před úrazy

Hasiči, zdravotníci a další preventisté varovali na novojičínském náměstí před riziky prázdnin. Akce “Den bez úrazu” měla dětem i rodičům připomenout, jak předejít zraněním a nehodám s nepříjemnými následky.

Základy bezpečného chování, poskytnutí pomoci a prevence před úrazy - to vše probíhalo v centru Nového Jičína zejména formou zábavných a her a soutěží.

“Myšlenkou Dne bez úrazu je v tomto termínu, abychom děti a veřejnost upozornili na nástrahy, které je mohou čekat, ale nejen o prázdninách, ale v dennodenním životě,” sdělil

Pavel Sedlář, SVČ Fokus, organizátor akce.

Hasiči varovali před otevřeným ohněm a upozorňovali na to, že děti obvykle něco vyvedou v situaci, kdy nemají, co dělat.

“Ať už se jedná o to, že si půjdou někde udělat sami ohýnek nebo se nudí a ze zábavy volají na hasiče, že je vyzkoušejí, jaky rychle ti hasiči přijedou,” uvedla Dagmar Benešová, ÚO HZS Nový Jičín.

“Abychom jim připomenuli jakým způsobem se chovat na přechodu pro chodce nebo, když řídí kolo a koloběžku,” přidal se Pavel Rakus, koordinátor Besip pro MS kraj.

Městská policie zase zmiňovala rizikové sporty, například populární parkur. Bezpečné chování u vody připomněli lektoři plaveckého klubu. Vidět tu pak bylo i to, co následuje, když k úrazu dojde.

“Ukazujeme jim, jak se v nemocnici sádruje,” popsal svou činnost Dan Šmajstrla, student Mendelovy střední školy, Nový Jičín.

Centrum města se tak během dopoledne hemžilo školáky se sádrou na ruce, většinou na té pravé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy