Reklama

Den bez úrazů varoval i pobavil

Hasiči, zdravotníci a další preventisté varovali na náměstí před riziky prázdnin. Akce “Den bez úrazu” měla dětem i rodičům připomenout, jak předejít zraněním a nehodám s nepříjemnými následky.

Reklama

Základy bezpečného chování, poskytnutí pomoci a prevence před úrazy - to vše probíhalo v centru Nového Jičína zejména formou zábavných a her a soutěží.

“Myšlenkou Dne bez úrazu je v tomto termínu, abychom děti a veřejnost upozornili na nástrahy, které je mohou čekat, ale nejen o prázdninách, ale v dennodenním životě,” sdělil

Pavel Sedlář, SVČ Fokus, organizátor akce.

Hasiči varovali před otevřeným ohněm a upozorňovali na to, že děti obvykle něco vyvedou v situaci, kdy nemají, co dělat.

“Ať už se jedná o to, že si půjdou někde udělat sami ohýnek nebo se nudí a ze zábavy volají na hasiče, že je vyzkoušejí, jaky rychle ti hasiči přijedou,” uvedla Dagmar Benešová, ÚO HZS Nový Jičín.

Práci hasičů pak dětem přiblížila možnost vyzkoušet si obdobu soutěže “Nejtvrdší hasič vyhrává”:

“Pro nás je nejdůležitější, abychom jim připomenuli jakým způsobem se chovat na přechodu pro chodce nebo, když řídí kolo a koloběžku,” přidal se Pavel Rakus, koordinátor Besip pro MS kraj.

“Také se rozmohly rizikové sporty, třeba parkur. Doporučujeme dětem, pokud provádět parkur,tak pod odborným dohledem,” zdůraznil Rostislav Čubok, Městská policie Nový Jičín.

Bezpečné chování u vody připomněli lektoři plaveckého klubu.

“Na bazéně by neměli běhat, je to kolem kluzké, a neměli by bezohledne skákat. Co se týče přírodních koupališť, snažíme se jim vysvětlit, aby neskákali do vody, do které nevidí,” varoval Marek Zetocha, Plavecký klub Nový Jičín.

Vidět tu pak bylo i to, co následuje, když k úrazu dojde.

“Ukazujeme jim, jak se v nemocnici sádruje,” popsal svou činnost Dan Šmajstrla, student Mendelovy střední školy, Nový Jičín.

anketa: žákyně základní školy

“Ještě jsem sádru nikdy neměla, nejprve to trochu studilo,” podělila se o zážitek žákyně základní školy.

Centrum města se tak během dopoledne hemžilo školáky se sádrou na ruce, většinou na té pravé. 
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu