Na Pivobraní poteče pivo ze 30 pivovarů

Centrum města opět po roce obsadí pivovary a milovníci pěnivého moku. 6. ročník Pivobraní se koná v sobotu 23. června.

“Již od založení města se na náměstí pivo vařilo. Na připomenutí té tradice právovarečných domů jsme s pomocí města tento pivní festival zorganizovali,” připomněla Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín.

S nabídkou svého sortimentu přijede 30 minipivovarů z našeho regionu a také ze zahraničí, sládci připravili přes 100 druhů piv, včetně letních speciálů. Ochutnat budou moci lidé piva z Francie, Polska, Slovenska, Belgie a Itálie. Připraven je také obsáhlý doprovodný.

“Letos přijede také Oravské muzeum a překvapí nás svým divadelním představení Addams family,” uvedla organizátorka akce.

Součástí akce budou pivní soutěže, gastrospeciality a zabaví se i děti, například skládáním hradů z kostek, k dispozici bude hair styling, tetování nebo speciální nafukovací atrakce Wipe out zametač.

“Bude surf simulátor, virtuální tablety, opravdu ta nabídka bude pestrá a anejenpro ty malé návštěvníky,” dodala Radka Bobková.

Letošní Pivobraní pokračuje také v ekologickém trendu, pivo bude čepováno do vratných kelímků. S detaily akce se mohou lidé už dopředu seznámit přímo na novém webu pivobraninj.cz.

“Mohou se už dopředu dozvědět, které pivovary k nám přijíždí. Zařídili jsme také pro Pivobraní i speciální upomínkové předměty, které jsou k dostání an recepci turistického informačního centra,” uzavřela vedoucí Návštěvnického centra.

K dispozici budou také mapky Pivobraní. 6. ročník festivalu zlatavého moku začne v sobotu v 11 hodin a celý den bude provázet také hudební produkce. Prostor dostanou jednak zdejší muzikanti, a také například Vilém Čok, Mňága a Žďorp, Michal Hrůza a O5 Radeček..
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

Dnes 18:00 - 20:13
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Zdeněk Šopík, s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dalibor Seidler
Nový Jičín
od 14 740 Kč

Detail

Kurare, s.r.o.
Nový Jičín
od 13 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků