Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bazén s novými sportovišti zahájil letní sezonu

Venkovní bazén zahájil letní sezonu. Návštěvníci se uvnitř areálu mohou těšit na několik nových sportovišť a přibyly zde také hrací zóny pro děti.

Nové hřiště na beachvolejbal, multifunkční aréna, workoutové hřiště a několik hracích zón pro děti. Tatko se rozšířilo sportovně rekreační vyžití v areálu venkovního koupaliště.

“Je to úžasné, super hřiště,” reagoval jeden z hráčů basketbalu, který umělý povrch multifunkční plochy vyzkoušel jako první. “Hřiště je dobré, alespoň se pořád nemusíme potit v hale,” dodal spoluhráč.

Úprava venkovního prostoru byla součástí čtvrté etapy postupné revitalizace sportovní haly s vnitřním a venkovním bazénem.

“Ta venkovní část vyšla na 7,3 milionů korun včetně DPH. Je to tady hodně znát, ten areál je hodně oživený, hodně pěkný,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Beach volejbal se nyní hraje na kvalitním křemičitém písku, multifunkční hřiště je vybaveno

pro hru několika míčových sportů.

“Multifunkčí aréna může sloužit ke hře basketbalu, nohejbalu i kopané, máme tam také nalajnované tři hřiště na badminton,” pousmál se Pavel Kelar, ředitel bazénu.

Tato aréna s umělým povrchem je zvlášť oplocená a je přístupná i z Komenského ulice. Využít ji může veřejnost i v případě, kdy bude kvůli špatnému počasí venkovní bazén uzavřen, a také na jaře a na podzim.

“U hřišť na beachvolejbal a multifunkční areánu udělámě nějaký pořadník, lidé si je budou moci objednat i v rámci provozu,” dodal ředitel bazénu.

Rodiče s malými dětmi určitě přivítají například i zastřešené pískoviště. Podrobné informace o provozu venkovního koupání a režimu sportovišť jsou uvedeny na webu bazénu.

S rekonstrukcí celého sportovního areálu z roku 1975 začala radnice v létě 2015. Město do sportovního zařízení investovalo 105 milionů korun. Na řadě je ještě poslední etapa - je potřeba zrenovovat venkovní bazén a tobogán.

“Projektovou dokumentaci už máme hotovou, nejvíce financí, přes 20 milionů korun, je na výměnu nerezové vany. A protože pomalu dosluhuje tobogán, takže by to mělo být někdy v roce 2020,” upřesnil starosta.

Město se pro zmírnění nákladů pokusí získat dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail