Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Literární klub poslal polibek na cestu

Literární klub představil na Staré poště verše Jaroslava Seiferta. Program s názvem “Polibek na cestu” byl také smybolickým rozloučením s Petrem Orságem. Ten je 30 let ředitelem městského kulturního střediska a ve funkci končí.

Jaroslav Seifert je oblíbeným básníkem, a tak jej nemohl ve svém repertoáru minout ani Literární klub. Za více než 40letou existenci tohoto uměleckého seskupení vytvořila Jana Homolová několik scénářů postavených na jeho verších.

“Pikantní na tom je, že premiéra tohoto pořadu byla před asi 15 lety, protože někteří účinkující v tomto pořadu byli tehdy ve věku těch 15 let,” uvedl Karel Chobot, člen Literárního klubu.

“Rozdíl je určitě ve vnímání těch veršů. Nevím, jestli už mohu mluvit o životní zkušenosti, ale v každém případě mnohé ty verše vnímám jinak, jiným způsobem a jiným způsobem i ke mně promlouvají,” pousmála se Lenka Chobotová, členka Literárního klubu.

Název pořadu “Polibek na cestu” měl ale také jeden vedlejší symbolický význam - Literární klub, který funguje pod městským kulturním střediskem, tak vzdal hold Petru Orságovi. Ten je ředitelem kulturního zařízení 30 let a z funkce odchází.

“Petr Orság hrál stěžejní roli v pokračování Literárního klubu. Druhá věc je, že je výjimečnou osobností, která ke kultuře po roce devadesát v Novém Jičíně a v širokém dalekém okolí bezesporu patří,” zdůraznil Karel Chobot.

Podle slov Karla Chobota je Petr Orság jako scénárista a režisér kouzelníkem a mágem městských slavností. Stál také u zrodu alternativních uměleckých programů, například Divadelní dílny.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy