Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pivobraní v NJ spojilo domácí i zahraniční pivovary

Centrum Nového Jičína obsadily pivovary. Festival zlatavého moku nabídl přes 100 druhů piv, které navařili sládci v regionálních i zahraničních pivovarech

Pivovarnictví je spojeno s Novým Jičínem už od jeho založení. Kdysi se tu pivo vařilo ve 45 domech. Tuto zašlou tradici připomíná už 6. rokem právě zdejší Pivobraní.

“Podle pořadatelů akce se šestý ročník vydařil. je tady mnoho návštěvníků. ochutnávají pivečka a myslím, že se jim to líbí,” uvedla Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín.

Do Nového Jičína přijelo více než 30 minipivovarů z našeho regionu a ze zahraničí, ochutnat mohli lidé piva z Francie, Polska, Slovenska, Belgie a Itálie. Sládci připravili přes 100 druhů.

“Teď mám ležák z Vratimova a je dobrý,” okomentoval obsah svého kelímku jeden z návštěvníků akce. “Zkoušela jsem malinové a je dobré,” přidala se mladší žena. “Já mám nejraději speciály amerického typu,” reagoval další návštěvník.

“Tahle akce je jednou z těch hodně povedených, má svou tradici a lidé tady vždy přijdou i když počasí není ideální,” míní Michal Kuřec, sládek a ředitel jednoho z pivovarů.

“Chodíme kvůli lidem. Nevíme čím to je, ale tady je nějaká speciální skvělá atmosféra,” reagoval sládek slovenského pivovaru Rudolf Čižmár.

Součástí pivního festivalu byl doprovodný a kulturní program. Vystoupily novojičínské kapely a také například Mňága a Žďorp, Michal Hrůza nebo VIlém Čok.

Organizátoři akce neopomíjejí ani životní prostředí. Pivo bylo opět čepováno pouze do vratných kelímků.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail