Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival zlatavého moku nabídl 100 druhů piv

Centrum města obsadily opět po roce pivovary. Festival zlatavého moku nabídl přes 100 druhů piv, které navařili sládci v regionálních i zahraničních pivovarech.

Pivovarnictví je spojeno s Novým Jičínem už od jeho založení. Kdysi se tu pivo vařilo ve 45 domech. Tuto zašlou tradici připomíná už 6. rokem právě zdejší Pivobraní.

“Podle pořadatelů akce se šestý ročník vydařil. je tady mnoho návštěvníků. ochutnávají pivečka a myslím, že se jim to líbí,” uvedla Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín.

Do Nového Jičína přijelo více než 30 minipivovarů z našeho regionu a ze zahraničí, ochutnat mohli lidé piva z Francie, Polska, Slovenska, Belgie a Itálie. Sládci připravili přes 100 druhů.

“Teď mám ležák z Vratimova a je dobrý,” okomentoval obsah svého kelímku jeden z návštěvníků akce. “Zkoušela jsem malinové a je dobré,” přidala se mladší žena. “Já mám nejraději speciály amerického typu,” reagoval další návštěvník.

“Tahle akce je jednou z těch hodně povedených, má svou tradici a lidé tady vždy přijdou i když počasí není ideální,” míní Michal Kuřec, sládek a ředitel jednoho z pivovarů.

“Chodíme kvůli lidem. Nevíme čím to je, ale tady je nějaká speciální skvělá atmosféra,” reagoval sládek slovenského pivovaru Rudolf Čižmár. “Je každým rokem lepší a lepší, skvělý kontakt s lidmi a dobrá kultura,” přidal se Jiří Krpec, zaměstnanec dalšího pivovaru.

Kromě piv různorodých specifických názvů a chutí byla součástí festivalu také nabídka gastrospecialit a kulturní a doprovodný program. Dospělí i děti se mohli bavit na lehce adrenalinových atrakcích.

A nechyběla ani tradiční Královská pivní soutěž - běh s pivní šerpou a na ní měli muži 50 litrovou pečka piva, ženy 30 litrovou. Rekordmani to dali za něco málo přes 10 vteřin, některé ženy spíš jako klidný výšlap.

anketa: účastnice pivní soutěže

“Pro mě to bylo úplně šílené,” vydechla v cíli jedna z účastnic soutěže.

Pivobraní je také o kvalitní muzice. Vstoupily zde jednak novojičínské kapely a také například Mňága a Žďorp, Michal Hrůza nebo Vilém Čok.

“Já se vždy snažím o to, aby lidé dostali to, co chtějí, ale také my chceme ukázat novou tvorbu. Hlavně aby byla dobrá nálada a všichni se bavili,” podotkl Vilém Čok, zpěvák a baskytarista.

Organizátoři akce neopomíjejí ani životní prostředí. Pivo bylo opět čepováno pouze do vratných kelímků. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy