Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město ocenilo šikovné školáky

Město ocenilo nadané a úspěšné žáky základních škol. Na slavnostní ceremoniál do auly radnice se dostali ti, kteří uspěli ve vědomostních soutěžích, a také talentovaní sportovci.

Před nástupem prázdnin ocenilo město nadané a úspěšné žáky základních škol. Do auly radnice pozvalo ty, kteří uspěli v okresních, krajských a celostátních soutěžích, a to vědomostních i na poli sportu. Na úvod zde zazněly skvělé výsledky v oblasti cizích jazyků i přírodních věd, například také v matematice.

“V okresním kole jsem byla na prvním až druhém místě,” řekla Eliška Kudělková, ZŠ Tyršova.

“Podařilo se mi získat první místo v regionálním kole Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky a pak jsem v republikovém kole skončil devatenáctý,” přidal se FIlip Hajda, ZŠ Komenského 68.

“Já jsem uspěl v recitaci, dostal jsem se až do krajského kola. Mně na tom začalo bavit, že se mohu vyjádřit, vyjádřit své pocity a tak,” svěřil se Matěj Šotola, ZŠ Jubilejní, pracoviště Dlouhá.

Ze sféry sportu si pro ocenění nastoupil mezi jinými také celý volejbalový tým ZŠ Komenského 66.

“Byli jsme mezi staršími žáky třetí na mistrovství České republiky a třetí v Českém poháru,” pochlubil se za tým Kryštof Černoch, ZŠ Komenského 66.

Další skupinu oceněných tvořili žáci, kteří se se základní školou loučí. Dosahovali během devíti let trvale výborných studijních výsledků a také prokázali ještě něco navíc. Ochotu reprezentovat škola a pracovat pro kolektiv.

“Za reprezentaci školy ve sportu, v házené, basketbalu a v dalších míčových sportech,” vyjmenovala ANETA JANÍKOVÁ, ZŠ Jubilejní.

“Jsme PEŘINY, vzniklo to ze jmen Petroš, ŘIšicová, Černý. Nás divadlo bavilo, začali jsme pod paní učitelkou Běhalovou, pak jsem se trhli a zkusili jsme napsat vlastní hru, komedii a tak to vzniklo,” připomněla vznik divadelního souboru Dagmar Řišicová, ZŠ Komenského 66.

“Já jsem na ně všechny moc pyšný a když jsem tady oceňova ty deváťáky, kam jdou na střední školu a musím říct, že mně potěšilo, že většina jde na novojičínský gympl,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Vedle nadaných žáků se zdejší školy mohou pochlubit také téměř všude proběhlými modernizacemi a rekonstrukcemi. Současně starosta zdůraznil tu nejpodstatnější část školství, stabilizované vedení škol a dobré a obětavé pedagogy. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy