Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalé letní kino v NJ bude relaxačním areálem

Chátrající letní kino v Novém Jičíně se promění v relaxační odpočinkový areál. Přestavba je rozložena na dvě etapy. Práce začnou letos v září.

Naposledy se tu film promítal v létě roku 2012. Po šesti letech mimo provoz se teď chátrající areál novojičínského letního kina ve Smetanových sadech dočká oživení. Začíná první etapa jeho přeměny v relaxačně-odpočinkový areál.

“Bude tam veliký vodní prvek, který tady v kraji nemá obdoby, bud etam prostor pro promítání letního kina a koncerty a tak dále,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Pevné promítací plátno, jehož konstrukce už kvůli narušené statice z areálu zmizela, ale případně nahradí už jen to nafukovací. Celý prostor ohraničí nová výsadba stromů.

“V budoucnu by v další fázi měla vedle vzniknout i kavárna a vedle té vodní plochy bude také brouzdaliště, ve kterém by se mohly děti osvěžit v letních horkých dnech,” sdělil Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Na první etapu je v rozpočtu města vyčleněno 15 milionů korun.

“Během července by mělo být vyhlášeno výběrové řízení, takže my věříme že někdy v září by mohla být zahájen stavba,v případě, že se tedy přihlásí zhotovitel,” doplnil místostarosta.

Předmětem následné 2. etapy je pak stavba zmíněné kavárny s terasou za 5 milionů korun. Na nový odpočinkový areál by měla v dané lokalitě časem navázat další velká investice města - rekonstrukce bývalého Domu sester na byty pro seniory.

“To je veliká vize naše celý tento prostor spojit, měl by celý tento areál se propojit, Smetanovy sady, odpočinková zóna a bytový dům pro seniory,” zdůraznil novojičínský starosta.

Město nyní žádá na vybudování bytů pro starší občany dotace, ke stavbě by mělo dojít v příští roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy