Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hon na sprejery v Novém Jičíně skončil úspěšně

Na více než třech desítkách budov v Novém Jičíně se v poslední době objevily sprejerské výtvory. Jejich autora se v těchto dnech podařilo policii zadržet. Kromě toho také strážníci polapili jednoho vandala přímo při činu.

Díla sprejera se v Novém Jičíně objevila na fasádách historických staveb, školních budov a obytných domů. Černá malůvka včetně symbolu zamračeného smajlíka poškodila i stěny kaple sv. Kříže. Policie teď autora techto nechtěných výtvorů dopadla.

“Jednadvacetiletý muž se na policii k činu přiznal, v této souvislosti probíhá probíhá prověřování dalších téměř třiceti objektů v Novém Jičíně a okolí. Předběžná škoda byla vyčíslena na 250 tisíc kroun,” informoval Petr Směták, STP PČR Nový Jičín.

Vzhledem k počáteční fázi vyšetřování nemůže policie sdělovat konkrétnější informace, nicméně je možné, že škoda ještě stoupne.

Úlovek zaznamenali také novojičínští strážníci. Občané je upozornili na vandala, který pomaloval morový sloup na náměstí, památku z roku 1620.

“Lidé, kteří byli okolo nám poradili, kterou stranou se vydal, strážníci ho podle popisu dopadli nedaleko na kruhovém objezdu,” uvedl Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

Obrazně řečeno ho chytili za límec a přivedli zpět na místo činu, aby svou kresbu lihovým fixem z kamene odstranil.

“Strážník ho tam hlídal více než hodinu, než to vyčistil a snad si to zapamatuje, že není vhodné se takhle prezentovat,” dodal ředitel strážníků.

Akce tohoto vandalal je řešena jako přestupek, za to výtečník, který posprejoval desítky budov, může očekávat trest vyřčený soudem.
Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků